FC Spartak Trnava: Rusov – Mesík, Mitrea, Záhumenský (56. Mihálek) – Diogo, Jakúbek (45. Turňa), Dangubič, Tešija, Lovat (77. Marinkovič) – Sobczyk, Tavares.

FC Nitra: Šípoš – Fabiš (71. Guláš), Kuník, Farkaš, Elexa (63. Fábry), Šurnovský – Magda, Galbayev (27. Vrábel), Chobot - Gatarič, Ristovski.

ŽK: Diogo, Tešija – Kuník, Gatarič, Farkaš Rozhodoval: Ivan Kružliak

Poločas: 1:0

Zápas sa začal zostra a hneď prvý roh Spartaka skončil gólom. Tešijov center ešte Tavares nestihol, ale na zadnej tyčke ho pohodlne doklepol do siete obranca Mesík, pre ktorého to bol premiérový gól v drese trnavského áčka. Zakrátko však mohlo byť vyrovnané, keď zaváhanie obrany mohol potrestať Ristovski, prehodil Rusova, ale lopta skončila na brvne. Na 2:0 mohol zvýšiť Lovat po zaváhaní brankára, ale namiesto nezištnej prihrávky Sobczykovi zakončoval sám v horšej pozícii a minul bránku. V 25. min Jakúbek poslal do tutovky Tavaresa, ale trnavský útočník nechal vyniknúť brankára Šípoša, ktorého vzápätí preveril strelou aj Dangubič, no ani on neuspel. Tréner Nitry Suttö sa už v prvom polčase odhodlal k striedaniu a čerstvý Vrábel sa blysol priamočiarou akciou, ktorú však zakončil nepresnou strelou. Na opačnej strane si Šípoš postrážil Tešijovu strelu, aby sa vzápätí stal hrdinom Nitry. Dangubič nabil spätnou prihrávkou Tešijovi, potom zblízka zakončoval Sobczyk, ale Šípoša nedokázali ani jeden prekonať v stopercentných šanciach. Do zakončenia sa dostal v 35. min aj Gatarič, no Rusov jeho strelu čakal a ľahko ju chytil.

Druhý polčas začala šancou opäť Trnava. Lovat zakrútil priamy kop na hlavu Tavaresa, ale brazílska spolupráca gól nepriniesla. V 51. min Gataričova strela po zemi len tesne minula ľavú tyčku Rusovovej bránky. V 62. min striedajúci Mihálek pekne posunul Tešijovi, ale chorvátsky stredopoliar prestrelil bránku. Trnava si v závere doslova koledovala o gól. Nitra vycítila šancu a tlačila sa do zakončenia. Najväčšiu tutovku zahodil v 74. min Magda, ktorý po skrumáži v šestnástke Spartaka trafil Lovata tesne pred čiarou. Trnave vyšiel pekný protiútok, keď Tavaresova strieľaná prihrávka prešla až k Turňovi, ale ten netrafil dobre loptu. Vykúpenie pre Trnavu priniesla až 87. min, keď sa k odrazenej lopte dostal Sobczyk a nožničkami nekompromisne rozhodol zápas. V nadstavenom čase ešte Šípoš vytlačil Mitreov priamy kop.

Ohlasy po zápase

Ricardo Chéu: „Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas, keďže sme v nohách mali stretnutie s Plovdivom. Pomohlo nám to, že sme hneď z prvej šance skórovali. Mali sme v prvom polčase ešte niekoľko príležitostí, ale skvelo chytal brankár Nitry. Keď ste unavení, prichádzajú aj chyby a tie sme robili v druhom polčase a súper mohol vyrovnať. Napokon sa nám podarilo tri minúty pred koncom streliť nádherný gól a rozhodli sme dôležitý zápas.“

Marián Suttö: „V prvom polčase nás podržal brankár, a preto sme inkasovali iba raz. Chceli sme využiť únavu Trnavy a hrať aktívne. Do druhej polovice sme urobili zmeny, vytvorili sme si aj šance, ale nedokázali sme ich premeniť. Hrali sme s ôsmimi odchovancami, chýbajú nám skúsenosti a už šiesty polčas sme nedokázali ani skórovať.“