Bolek – Turňa, Abena, Janečka, Lovat – Sloboda, Dudl – Markoski, Grendel (86. Depetris), Čonka (78. Miesenbock) - Yilmaz

Taborda – Dubois (87. El Moudane), Dias, Otrísal (C), Asmah - Klapan, Petshi (67. Zezinho) – Dangubič, Tešija, Castaneda (61. Ramirez) - Azankpo

Žlté karty: Grendel – Azankpo, Dubois, Zezinho

Rozhodovali: Glova – Ferenc, Ádám

Diváci: 2 744

Polčas: 1:0

O lepšej východiskovej pozícii rozhodol krátko po nástupe Markoski. Víťazstvo je venované legendárnemu Ladislavovi Kunovi, ktorý by dnes oslávil 72. narodeniny.

Tréner Michal Ščasný urobil v základnej zostave niekoľko zmien. Na ľavom kraji obrany nastúpil Brazílčan Lovat, Čonka sa tak posunul vyššie na krídlo. V strede poľa vedľa Slobodu operoval Dudl. Kapitán Grendel rozohrával, z podhrotovej pozície, ofenzívne akcie mužstva. Depetris zostal na lavičke.

Zverencom Michala Ščasného vyšiel úvod. Už v tretej minúte, keď Dudl výborne zapracoval v strede poľa, vysunul Lovata a jeho umný center zakončil zblízka hlavou Markoski nechytateľne do brány - 1:0. Hostia odpovedali dvomi centrami zľava, ale pri oboch bol v strehu brankár Bolek. V ďalšom priebehu sa hral futbal medzi oboma šestnástkami. Ani jeden z brankárov nebol v permanencii. Až v závere prvého dejstva si vypracovali spartakovci dve príležitosti. Päť minút pred koncom, po rýchlej kontre a centri Markoskeho, hlavičkoval nad bránu Grendel. V poslednej minúte strieľal, po priamom kope Grendela, vedľa brány Lovat.

Po zmene strán nastúpili červeno-čírni aktívne, tlačili sa za druhým presným zásahom. Chýbala im finálna fáza. V nej sa s naplnením hodiny hry ocitol Sloboda, ktorého na prvej žrdi našiel centrom Dudl. Defenzívny stredopoliar Spartaka mieril osamotený vedľa ľavej žrde. V 72. minúte mal na kopačke gól Yilmaz, azda z piatich metrov, sám pred bránou, prestrelil. Hostia vyvinuli v závere tlak, ale vyrovnania sa nedočkali. Spartak má pred sebou v sobotu ligové kolo, doma privíta Nitru. Odveta pohára je na programe 16.4.

OHLASY PO ZÁPASE

Michal Ščasný (tréner FC Spartak Trnava): "Po nepodarenom výkone so Zlatými Moravcami sme zápas so Senicou zvládli. Škoda, že sme nevyhrali vyšším rozdielom. Mali sme na to šance, ale nedostali sme gól. Treba ešte výsledok potvrdiť v Senici. Čonku sme posunuli vyššie, pretože sme chceli využiť danosti Lovata a prečíslovať obranu súpera, ktorý má toto veľmi dobré. Zároveň sme Čonim zosilnili defenzívu na ľavej strane. Súpera sme zámerne viac púšťali do hry, chceli sme si vytvoriť priestor za senickou obranou, pretože sme vedeli, že majú problémy s nábehmi za defenzívu. Za každú cenu sme chceli navýšiť náskok, striedanie Grendela ale súviselo iba s tým, že sa pýtal dole. Chceli sme zjednodušiť prechod do útoku, uhrať lopty hore a v tom je silný Depetris aj Yilmaz."

Ricardo Chéu (tréner FK Senica): "Som hrdý na hráčov, že na štadióne ako je tento a proti jednému z najlepších slovenských tímov hrajú o finále. Rýchly inkasovaný gól nebol o našej slabšej kvalite ale o sústredení. Rozhodol detail, stratili sme presilu v priestore. Je náročné reagovať, keď tak rýchlo prehrávate, ale stále si myslím, že v odvete máme šancu zabojovať o finále. Ramirez dnes nehral, pretože cítil určitú bolesť a keďže je po zranení, nechceli sme riskovať. Naša priorita je záchrana v lige. Nechcem stratiť hráča ako je Ramires do konca sezóny."