FC Spartak Trnava: 1. polčas: Takáč - Turňa (C), Tumma, Kulhánek, Čonka (30. Janso) - Horvát, Skhirtladze, Dangubič - Mihálek, Yilmaz (30. Jarovič), Tavares (30. Miesenbock)

2. polčas: Urminský - Lupták, Gombala, Mesík, Janso (60. Lovat) - Mihálik, Pekár, Dvorák - Malecki (C), Jarovič (60. Vantruba), Miesenbock (50. Dudl)

Góly: 45. Jarovič, 73. Vantruba

Poločas: 1:0

V prvom prípravnom dueli dostalo od trénera Ščasného príležitosť viacero dorastencov. Svojim výkonom príjemne prekvapili. Na ihrisku sa nestratili.

Ako prví sa ozvali futbalisti Liptovského Mikuláša. V desiatej minúte to nepríjemne spoza šestnástky skúšal Káčerík. Trafil bočnú sieť. Andeli odpovedali o dve minúty neskôr. Tavares napodobnil protihráča, brankár jeho pokus vyrazil iba pred seba, kde bol pripravený dorážajúci Dangubič. Legionár z Chorvátska trafil brvno.

S naplnením štvrťhodiny hry prišla príležitosť z priameho kopu. Zodpovednosť si na seba zobral ľavý obranca Matúš Čonka, ale ponad múr mieril tesne vedľa ľavej žrde. V 26. minúte zapracoval v strede poľa Tavares, získanú loptu posunul Horvátovi, ten z prvej na Turňu, ktorý narobil brankárovi nemalé problémy. Mihálek dorážal, ale hosťujúci Gábriš sa blysol ďalším pohotovým zákrokom.

Po polhodine hry urobil Michal Ščasný v zostave prvé zmeny. Matúš Čonka vstúpil do zimnej prípravy individuálne, minúty bude pridávať v ďalších stretnutiach. Do hry bolo pripravených viacero ofenzívnych hráčov, ktorí odohrali po tridsať minút.

Úvodné dejstvo ukončil svojou maličkosťou Mihálek, ktorý vyslal gólovú prihrávku na Jaroviča a vysoký zakončovateľ si hravo poradil s brankárom Liptovského Mikuláša - 1:0.

Po zmene strán sa napriek zmeny jedenástky zo strany Spartaka nič nezmenilo. Diktovali tempo, útočili, boli aktívni. Po hodine hry vyviezol po ľavej strane loptu Brazílčan Lovat, našiel Maleckeho, ktorý vysunul Pekára. Stredopoliar andelov nechal vyniknúť strážcu svätyne Mikuláša.

O pár minút na to išli spartakovci do dvojgólového vedenia. V tých chvíľach zaslúženého. Vantruba si vymenil loptu s Maleckim a pred brankárom zakončil do siete - 2:0. Po druhom zásahu ale prišiel mierny útlm. Iniciatívu prevzal súper a o štyri minúty znížil. Vyrovnanie prišlo v samom závere z poslednej strely.

Zverenci Michala Ščasného si najbližšie sily zmerajú v stredu so Skalicou na jej pôde. Súboj má výkop o 14.00 hod.

Ohlasy po zápase

Michal Ščasný (tréner FC Spartak Trnava): "Výsledky v príprave neriešim, najmä nie v úvodných dueloch. Začiatky oboch polčasov boli z našej strany smerom dopredu výborné. Mali sme menší problém do defenzívy a s organizáciou. Je to ale vec, ktorá záleží od nás. Musíme ju viac zapojiť o niečo viac do tréningu. Myslím si, že to nebol remízový zápas, ale mohol sa skončiť 4:2 či 5:2. Základ je hrať agresívne, dôrazne a byť organizovaný. Druhá polovica druhého dejstva taká nebola. Niektorí chalani si robili čo chceli. To je jediná vec, ktorá mi vadila. Čaká nás druhý týždeň prípravy, bude náročnejší. Absolvujeme niekoľko dvojfázových tréningov a v stredu súboj so Skalicou."