FC Spartak Trnava: 1. polčas: Strapák - Kadlec, Godál, Oravec, Janso - Tóth, Greššák - Jirka, Košťál, Halilovič - Dubec

2. polčas:

Vantruba - Čögley, Hladík, Horník, Luzin - Sloboda, Bello - Mihálik, Halilovič, Gagnon - Dubec (80. Košťál)

Góly: 41. Janso, 45. Košťál - 70. Teplý, 80. Teplý

Žlté karty:

Svozil

Rozhodoval:

Kráľovič

Diváci:

100

Poločas: 2:0

Tréner Karhan nemohol počítať so zraneným Mikovičom (triesla), Schranzom (päta) a Kerlonom (výron). Dva dni voľna dostali navrátilci z reprezentácie Matúš Čonka Adam Jakubech.

Červeno-čírni nastúpili v krikľavo-zelených dresoch, čo je ich tretia sada, najmä pre prípravné zápasy v hustom snežení. Hráči tak boli výrazne viditeľní. Prvý pokus v stretnutí patril hosťom zo Znojma, Urbančok pálil po zemi vedľa brány. Po troch mesiacoch sa na ihrisku po zranení objavil Andrej Kadlec a práve on posielal po rýchlej akcii center na hlavu Haliloviča, ale legionár z Bosny mieril tesne vedľa ľavej žrde. Zverenci Radima Kučeru si vypracovali ďalšiu sľubnú príležitosť vďaka aktívnemu Yilmazovi, ktorého center Strapák vyrazil pred seba a z hranice šestnástky netrafil prázdnu bránu Urbančok. Čo sa však nepodarilo jemu, podarilo sa o pár minút neskôr Oliverovi Jansovi. Obrancovia Znojma mu ponúkli dostatok času, ktorý ľavý obranca dokonale využil. Z voleja napálil loptu k pravej žrdi a otvoril skóre zápasu - 1:0. Bol to jeho prvý presný zásah v A mužstve. Spartakovci hrali v prvom polčase aktívne, no vo finálnej fáze boli nepresní. Súper si vypracoval viacero sľubných príležitostí. Po inkasovanom góle mohol vyrovnať Yilmaz, hlavou trafil brvno. Andeli sa z druhého presného zásahu tešili na konci prvého dejstva, keď Košťál šikovne prečítal zlú malú domov, obišiel brankára a do prázdnej brány zvýšil na 2:0.

Do druhého polčasu vybehla na seneckú umelú trávu prakticky odlišná jedenástka, zostala iba dvojica Halilovič - Dubec. Za hustého sneženia dal tréner Miroslav Karhan príležitosť posile trnavskej juniorky, Rusovi Alexandrovi Luzinovi, ktorý operoval na ľavom kraji obrany. Andeli mohli svoje skóre navýšiť vďaka Dubcovi a Čögleyovi, no ani jeden z menovaných brankára hostí neprepálil. Znojmo sa v druhom dejstve dostalo k dvom streleckým pokusom a oba skončili za chrbtom Vantrubu. Na rozdiel gólu znižoval dvadsať minút pred koncom Teplý, z hranice šestnástky vyslal nechytateľnú strelu k pravej žrdi. O desať minút neskôr uzavrel skóre stretnutia opäť Teplý, tentoraz sa v pokutovom území presadil hlavou. Posledné minúty hral Spartak bez klasického útočníka, no gól už stovka prítomných divákov nevidela.

Výprava Spartaka sa v pondelok presúva do Uherského Brodu, kde ich okrem dvojfázových tréningov čakajú dva prípravné zápasy. Prvý odohrajú v utorok 17.1., od 11.00 hod nastúpia proti Zlínu. Druhý ich čaká o tri dni neskôr, v rovnakom čase si zmerajú sily proti hráčom Slovácka.Ohlasy po zápase

Miroslav Karhan (tréner FC Spartak Trnava): "V prvom polčase si súper vypracoval väčšie šance, ktoré nevyužil. My sme strelili dva góly. V druhom sme boli lepším tímom, chalani mi prišli živší a agresívnejší. Paradoxne, dostali dva góly. Výsledok nie je dôležitý, ešte sme sa nedostali poriadne k trénovaniu herného systému. Počas celého týždňa sme naberali kondíciu. Potrebovali sme ľavého obrancu, aj preto prišiel s nami Luzin. V prvej lige sa hrá rýchlejší futbal, na ňom bolo vidieť, že je zvyknutý na pomalšie tempo. V posledných minútach som skúšal Emira Haliloviča na hrote. Môže byť ďalšou alternatívou, keďže vie hrať aj v útoku, aj na podhrote."

Oliver Janso (strelec úvodného gólu):

"V prvom polčase boli na našej strane dobré, ale i zlé veci. Súper hrozil z brejkov, trafil brvno. My sme si vypracovali niekoľko pološancí a následne prišli dva góly. Teší ma, že som skóroval. Keď som získal loptu, vôbec som nešpekuloval a vystrelil. Našťastie to tam padlo. Zápas po ťažkom tréningovom týždni je vždy náročný."

Andrej Kadlec (hráč FC Spartak Trnava):

"Zápas ovplyvnilo husté sneženie, nebolo to optimálne. Na to, že som nastúpil po troch mesiacoch na prvý zápas, hodnotím všetko pozitívne. Polčas, v ktorom som hral, sme vyhrali 2:0. Teším sa, že koleno drží, vôbec som ho necítil, čo je pozitívne."

Autor:

Peter Žember