FC Spartak Trnava: Rusov - Turňa, Abena, Košút (68. Kulhánek), Čonka (68. Lovat) - Janečka, Dudl (80. Horvát) - Miesenbock, Pekár (76. Dangubič), Ashiru (41. Brigant) - Yilmaz (75. Manzon)

Gól: 23. Pekár

Poločas: 0:1

O jediný presný zásah andelov sa postaral Štefan Pekár.

Úvod stretnutia bol opatrný z oboch strán. Na prvý presný zásah sa čakalo do dvadsiatej tretej minúty. Po ľavej strane unikol Yilmaz, individuálne sa pohral s defenzívou, odcentroval pred bránu, kde bol pripravený dobre postavený Pekár - 0:1.

Na konci prvého prvého polčasu musel ihrisko opustiť Musefiu Ashiru, ktorému nedovolilo pokračovať svalové zranenie. Nahradil ho Tomáš Brigant. V prvom polčase sa blysol Rusov pri ojedinelej šanci súpera, keď vyrážal nebezpečnú a prudkú strelu zblízka na roh.

Po zmene strán rozohral rakúsky celok agresívnu partiu. Duel nedohral Štefan Pekár, ktorý odkríval na lavičku a taktiež ani Václav Dudl, oboch čakajú v najbližších hodinách vyšetrenia.

Vstup do druhého polčasu vyšiel lepšie futbalistom Hartbergu, pár minút po prestávke vyrovnali na konečných 1:1. Gól padol po centri sprava a hlavičkovom zakončení. V záverečnej pätnásťminútovke sa objavil na ihrisku i testovaný Rus Vadim Manzon, ktorý však v klube nezostáva.

Červeno-čírni sa rozlúčili s Tureckom remízou 1:1. V stredu majú pred sebou odlet do malého Ríma. Cez víkend nastúpia do generálky, ktorá sa hrá v Steinbrunne od 14.00 hod proti Wiener Neustadt.

Ohlasy po zápase

Michal Ščasný (tréner FC Spartak Trnava): Bol to divoký druhý polčas, extrémne agresívny. Máme dvoch zranených hráčov, rozhodca to mierne nezvládol. Na koniec sústredenia to nie je vôbec pozitívne. Som však veľmi spokojný s prvým dejstvom. Hlavne čo sa týka organizácie smerom do defenzívy i ofenzívnych akcii. Súper nemal okrem jednej šance, po našej individuálnej chybe, nemal nič. Po zmene strán sme hrali na môj vkus naivne, otvorene. Potrestal nás vyrovnaním. Teším sa, že sa mužstvo dáva pomaličky dokopy, máme na čom stavať."