Šemrinec – Šulek, Kleščík (C), Lawrence, Skovajsa (80. Kadák) – Paur (67. Čatakovič), Ubbink, Omar (46. Sleegers) – Gong, Mance, Azango

Vantruba – Kadlec, Godál, Tóth, Čivič – Greššák (C), Pehlivan – Jirka (90. Ofosu), Vlasko (70. Oravec), Čanturišvili – Egho (56. Yilmaz)

Góly: 82. Čatakovič - 22. Jirka, 64. Yilmaz

Žlté karty: 39. Paur – 84. Pehlivan

Rozhodovali: Marhefka – Hrčka, Ádám

Diváci: 2 026

Polčas: 0:1

V úvodnom kole vycestovali spartakovci na umelú trávu AS Trenčín. Po náročnom a výbornom výkone získali dôležité tri body.

V úvodnom kole nadstavbovej časti Fortuna ligy nemohol tréner Nestor El Maestro využiť služby stredopoliara Antona Slobodu, ktorý videl v Dunajskej Strede piatu žltú kartu. Na jeho miesto nastúpil kapitán Lukáš Greššák. Na súpiske nefiguroval ani dlhodobo zranený ľavý obranca Matúš Čonka. V zostave sa druhý raz po sebe objavila nová akvizícia Eldar Čivič.

Ako prví sa ozvali v štvrtej minúte domáci. Po krídle ušiel Azango, pred bránou našiel Paura, ale trenčianska deviatka mierila zblízka vedľa ľavej žrde. Futbalisti AS sa o minútu na to dostali opäť do koncovky. Tentoraz ušiel Gong, na hranici pokutového územia našiel Manceho, ale jeho strela letela nad bránu. Po úvodnom ofenzívnom tlaku, ktorý mali Trenčania pätnásť minút sa po centri Jirku dostal k hlavičke Egho. Jeho pokus nenašiel priestor medzi tromi žrďami. Na opačnej strane okamžite odpovedal po chybe defenzívy Mance, bombou spoza šestnástky opečiatkoval brvno. Hra na oboch stranách sa následne mierne upokojila, čo dokonale využil Spartak. Greššák vysunul Čiviča, odcentroval do šestnástky, kde bol pripravený Jirka. Z prvej nedal na zadnej žrdi Šemrincovi žiadnu šancu – 0:1. Skóre mohol navýšiť v 36. minúte Vlasko, prudký center Kadleca mu v šestnástke sklepol hruďou Jirka, ale ofenzívny stredopoliar Trnavy netrafil loptu podľa predstáv. Do kabín odchádzali veselší hosťujúci hráči.

Po zmene strán začali opäť aktívnejšie domáci. Tréner Cifranič urobil jednu zmenu, stiahol Omara a nasadil Sleegersa. V 51. minúte sa po rohu dostal k strele Azango, výborne zasiahol Vantruba. Mladý brankár bol v pozore aj o pár sekúnd neskôr, keď vyrážal nad brvno pokus Gonga. Prevahu mali jasne Trenčania, chýbala im len finálna fáza. Spartakovci sa dostali v 58. minúte do rýchleho protiútoku, Greššák získal v strede loptu, vysunul Jirku, ktorého strelu v poslednej chvíli zablokoval Lawrence. V 64. minúte predviedol individuálnu akciu Vakho, vymenil si loptu so striedajúcim Yilmazom, ale zoči-voči brankárovi zlyhal. Čo sa ale nepodarilo jemu, napravil o pár minút neskôr práve Yilmaz. Trnavčanom dokonale vyšiel ďalší brejk. Po pravej strane ušiel Kadlec, prihral za obranu Yilmazovi a ten prepálil Šemrinca – 0:2. Zverenci Vladimíra Cifraniča boli napriek nepriaznivému skóre stále nepríjemní a andelom prakticky nedali vydýchnuť. Pätnásť minút pred koncom to z otočky na hranici šestnástky skúšal nepresne Mance. O pár sekúnd po ňom zakončoval zvnútra pokutového územia Sleegers, po centri Šuleka mal ideálnu palebnú pozíciu, no Vantruba vytiahol ďalší skvelý zákrok. Trnavčania boli pod veľkým tlakom, defenzíva si však hravo poradila s každou príležitosťou či náznakom. Až osem minút pred koncom obrana andelov neodvrátila loptu z pokutového územia, tá sa dostala na kopačku Čatakoviča, ktorý prepálil Vantrubu a znížil na 1:2. Duel sa týmto rezultátom i skončil. Domáci si ďalšiu šancu nevypracovali. Spartak skúsene zvládol záverečné minúty. Najbližšie sa predstaví dvakrát doma. V utorok najprv privíta vo štvťfinále Slovnaft Cup-u Dunajskú Stredu a v sobotu MŠK Žilinu.

OHLASY PO ZÁPASE

Nestor El Maestro (tréner FC Spartak Trnava): "Veľakrát som Trenčínu vyslovil rešpekt. Jeho konceptu, trénerovi či hráčom. Nehovorím to len tak, ale pretože je to pravda. V priebehu zimy im odišiel najlepší útočník tejto ligy. Dnes sa museli zaobísť, podľa mňa, bez možno najdôležitejšieho futbalistu. Napriek tomu opäť dominovali a hrali pekný, efektívny futbal. Čo sa zápasu týka, v prvom dejstve sme mali trochu šťastie, že sa skončil výsledkom 1:0 pre nás. Domáci začali veľmi rýchlo, boli silní a technickí. Pre nás komplikovaní. Druhý polčas, podľa mňa, sme hrali veľmi dobre. Ukázali sme veľkú skúsenosť. Bránili sme hlboko, ale dobre. Vypracovali sme si možno nie veľa, ale veľmi čisté šance. Veril som, že sa nám podarí streliť druhý gól, čo sa nakoniec stalo. Stačil na tri body."

Vladimír Cifranič (tréner AS Trenčín): "Samozrejme, s výsledkom nie som určite spokojný. Za predvedenú hru ale musím chalanov pochváliť. Od prvej minúty hrali to, čo sme si povedali v kabíne. Ako zdôraznil tréner hostí, rýchlo, kombinačne a využívali sme naše obe krídla. Hrali fantasticky, ako Azango, tak i Gong. Nevyužili sme naše vypracované príležitosti. Súper z ojedinelej šance či centra viedol. V druhom polčase sme chceli pokračovať v našej nátlakovej hre. Druhý gól bol úplne zbytočný. Tak skúsený futbalista ako Peťo Kleščík nakopával dlhú loptu, pričom mal zvoliť kombinačnú možnosť, pretočiť ťažisko a poslať ju do krídla. Za stavu 0:2 sme išli do rizika, nemali sme čo stratiť. Stiahli sme sa na troch obrancov, posilnili ofenzívu o druhého útočníka. Tým pádom sa otvoril priestor pre súperove rýchle kontry. Vyrážal do nich z hlbokej defenzívy. Podarilo sa nám znížiť, ale nemali sme čas ani ďalšie šance na to, aby sme vyrovnali."