Chudý – Kadlec, Oravec, Godál (C), Janso – Malecki (46. Grendel), Greššák, Kulhánek, Miesenbock (71. Rada) – Ghorbani, Bakoš (87. Jirka)

Penksa – Sus, Ba, Michalík, Mečiar (C) (74. Loduha) – Pankaričan (64. Baez), Ventúra (78. Bilas), Adekuoroye – Gatarič, Morong, Ulrich

Góly: 28. Bakoš, 47. Godál (11 m) - 22. Morong

Žlté karty: 37. Kulhánek, 50. Grendel, 82. Bakoš, 90. Godál - 45. Adekuoroye, 46. Michalík, 62. Pankaričan

Rozhodovali: Kružliak – Hancko, Jekkel

Diváci: 3 859

Polčas: 1:1

Zverenci Radoslava Látala rozhodli o víťazstve krátko po zmene strán, keď sa z penalty presadil kapitán Godál.

Spartakovcom chýbali stále zranení Čonka, Sloboda a dlhodobo laborujúci s kolenom Lovás. Drobné zranenie nedovolilo nastúpiť ani Tóthovi. Popri Godálovi ho zastúpil Oravec. Po stretnutí na pôde Fenerbahce urobil tréner Ščasný v základnej zostave niekoľko zmien. Na lavičke zostali Grendel, Rada či Jirka. Vôbec po prvý raz v aktuálnej sezóne vybehli andeli na trávnik s dvomi klasickými útočníkmi – Ghorbanim a Bakošom. Hlavný kormidelník Radoslav Látal sledoval duel z tribúny, keďže po ostatnom kole so Slovanom ho vyšetruje DK SFZ.

Ako prví sa ozvali domáci futbalisti. V piatej minúte odcentroval Malecki a v šestnástke hlavičkoval zblízka zo sľubnej pozície Bakoš nad bránu. Odpoveď hostí prišla prakticky okamžite. Brankár Chudý vybehol za loptou, ktorú odkopol pred napádajúcim hráčom iba do Ulricha, ale ten z prvej mieril vedľa opustenej brány. Aktivita andelov pokračovala, sprava centroval Kadlec, ale Penksa zobral v poslednej chvíli loptu z hlavy Ghorbanimu. Následne sa dostali k slovu viac zverenci Karola Stromšíka. Gatarič prestrelil bránu, ale po ňom už Sereď v 22. minúte viedla. Po umnej kolmici sa dostal za obranu Ulrich, zľava našiel v šestnástke Moronga, ktorý strelou pod brvno otvoril skóre stretnutia - 1:0. Ten istý hráč sa o tri minúty neskôr rútil sám na Chudého, ale strážca domácej svätyne včas vybehol a zabránil druhému gólu. Čo sa nepodarilo jemu, vyšlo na opačnej strane Bakošovi. Z otočky prestrelil zvnútra pokutového územia všetko, čo mu stálo v ceste - 1:1. Dôležitý moment, ktorý dodal spartakovcom impulz do žíl. Záver polčasu sa niesol v ich duchu, ale chýbala im finálna fáza. Do kabín sa odchádzalo za nerozhodného stavu.

Po zmene strán urobil tréner Ščasný zmenu. Maleckiho vystriedal Grendel. Ofenzívu dokázal oživiť. Avšak, červeno-čírni odštartovali druhé dejstvo najlepším možným spôsobom. Po faule Michalíka na Miesenbocka ukázal arbiter stretnutia na biely bod. Zodpovednosť na svoje plecia zobral, tradične, Godál a bezpečne poslal spoluhráčov do vedenia - 2:1. Na ďalšiu príležitosť sa čakalo do šesťdesiatej druhej minúty. Z ojedinelej akcie pohrozili hostia. Ulrich potiahol loptu po ľavom kraji, na šestnástke našiel Pankaričana, ktorého strelu Chudý výborne zlikvidoval. Pätnásť minút pred koncom to obstrelom skúsil sám Ulrich, mieril nad bránu. O päť minút neskôr rozohral priamy kop Bakoš, ale taktiež netrafil priestor medzi tromi žrďami. Sereď vyvinula na Spartak v záverečných sekúnd tlak, tlačila sa do zakončenia. V nadstavenom čase sa takmer dočkala. Zo štandardnej situácie pálil prudko pod hornú konštrukciu brány Michalík, ale Chudý sa blysol zákrokom duelu. Zachránil ním tak dôležité tri body pre andelov. Po reprezentačnej prestávke sa predstavia opäť doma, keď 20.10. privítajú od 13.45 hod Senicu. Lístky sú v predaji denne online na www.cityarena.maxiticket.sk. Ešte predtým musia spartakovci zvládnuť Slovenský pohár. Vo štvrtok ich čaká súboj na pôde Bardejova.

OHLASY PO ZÁPASE

Michal Ščasný (asistent trénera FC Spartak Trnava): "Po zápase s Fenerbahce to bolo pre nás náročné stretnutie, pretože regenerácia hráčov bola krátka. Čakal nás dnes ťažký súper, ktorý je dosť agresívny a kombinačne dobrý. Hrali sme na dvoch útočníkov a po našich chybách v prvom polčase mala Sereď dobré šance. Zápas sme však zvládli gólovo, získali dôležité tri body a ideme ďalej." Karel Stromšík (tréner ŠKF Sereď): "Gratulujem Trnave k víťazstvu. Myslím si, že sme boli viac ako vyrovnaný súper. Vytvorili sme si sľubné príležitosti, ale o našej prehre rozhodla penalta, ktorá bola podľa môjho názoru veľmi prísna. Viac nemám čo povedať."