Chudý – Greššák (C), Tóth, Oravec – Jirka, Skhirtladze (76. Dangubič), Rada, Kulhánek, Čanturišvili – Malecki (73. Čonka), Ghorbani (84. Janso)

Kuciak – Turňa, Magda, Bartoš, Mojžiš – Edge, Kopičár – Viazanko (C), Mikuš (46. Galčík, Leško - Bernadina (61. Voško)

Žlté karty: 67. Čanturišvili - 23. Turňa, 45. Viazanko

Rozhodovali: Glova – Kováč, Bednár

Diváci: 3 622

Polčas: 1:0

"Šesťbodové" stretnutie andeli zvládli. O troch bodoch rozhodol ešte v prvom polčase krásnym gólom z priameho kopu Jakub Rada. V nadstavenom čase pridal druhý zásah Čanturišvili.

Tréner Radoslav Látal vyslal do súboja zostavu v rozostavení 3-5-2. Pre zranenie chýbali kapitán Godál, Sloboda, Hladík, Kadlec, Grendel i Bakoš s Miesenbockom. Po dlhšom čase tak nastúpil napríklad Malecki. Na lavičke zostal Čonka.

Od začiatku sa hralo svižne z oboch strán. Už v siedmej minúte sa Spartak mohol radovať z vedúceho gólu. Po chybnej rozohrávke Kopičára sa rútil sám na bránu Malecki, ale zoči-voči Kuciakovi, trestuhodne, zlyhal. Následne sa andeli začali dostávať do hry. V štrnástej minúte prenikal s loptou Skhirtladze, bol faulovaný. Zodpovednosť pri priamom kope zobral na seba stredopoliar Rada, ktorý strelou pod hornú konštrukciu nedal Kuciakovi žiadnu šancu – 1:0. Spartakovci ožili ešte viac a o pár sekúnd mohlo byť skóre dvojgólové. Malecki napriahol spoza šestnástky, obstrelom len tesne míňal hosťujúcu bránu. Železiari odpovedali o tri minúty neskôr. Za Viazankovým prudkým centrom do šestnástky sa naťahoval Leško, našťastie pre domácich, loptu minul. Zverenci Radoslava Látala diktovali tempo zápasu, chýbala im iba finálna fáza. Štyri minúty pred odchodom do kabín rozohral Rada štandardku a centrom našiel pred bránou Ghorbaniho. Legionár z Iránu mieril zblízka hlavou do brankára. V závere potešil oko divákov Skhirtladze, po individuálnom prieniku cez súpera našiel Maleckeho, ktorý vošiel do pokutového územia, ale priestor medzi tromi žrďami netrafil.

Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Domáci držali loptu a vyvíjali na súpera tlak. K prvému zakončeniu sa dostali v 56. minúte. Jirka prihral pod seba Kulhánkovi, ktorý spoza šestnástky trafil bočnú sieť. Krátko po hodine hry unikol defenzíve Skhritladze, svojou strelou narobil Kuciakovi problémy, ten ju vyrážal na rohový kop. Po ňom sa opäť o slovo prihlásil pri chuti hrajúci Skhirtladze, z diaľky mieril vysoko nad. Pätnásť minút pred záverečným hvizdom Rada našiel Jirku, odchovanec Spartaka pálil po zemi, ale jeden z obrancov mu pokus zablokoval na roh. Postupom času kopili obe strany pri kombináciách chyby. K zakončeniam tak neprichádzalo. Až v nadstavenom čase poistil tri body Čanturišvili, ktorému Dangubič priťukol loptu po prihrávke Radu - 2:0. Dôležité víťazstvo. Najbližšie čaká červeno-čírnych výjazd do Záhrebu, s ktorým si sily zmerajú vo štvrtok. V lige vycestujú hneď na to v nedeľu do Michaloviec.

OHLASY PO ZÁPASE

Radoslav Látal (tréner FC Spartak Trnava): "Zápasy pribúdajú, dnešný bol pre nás v poradí 28. Pomaly nás to dobieha, vypadlo nám päť hráčov zo zostavy. Vo štvrtok nás čaká ďalší duel. V prvom polčase sme hrali na troch obrancov, úvodných pätnásť minút sme sa nevedeli na ihrisku hýbať. Následne sa nám podarilo skórovať, preskupili sme tiež rady. So štyrmi obrancami to z našej strany bol futbal, mali sme dve alebo tri šance. Mohlo byť po zápase. Malecki išiel sám na brankára, príležitosť mal i Ali. Druhá polovica nebola ideálna, z brejkov sme hrozili až v závere. Šancu ukázať sa dostali niektorí naši hráči, aj ju využili. Napríklad Malecki či Skhirtladze. Tešíme sa. Budeme pokračovať ďalej. V Záhrebe nás čaká náročný súboj, po ňom Michalovce. Týždeň sme preč, dúfam, že sa uzdraví Marek Bakoš, aby sa zdvihla konkurencia."

Marek Fabuľa (tréner FK Železiarne Podbrezová): "Cez týždeň sme riešili veľmi veľa ohľadom dnešnej zostavy. Otáznik visel nad Leškom, trápila ho teplota. Nakoniec sa to podarilo vyriešiť. Čo je však dôležité, z našej strany to na oko nevyzeralo zle, ale kvalitatívny ukazovateľ bol na strane domácich. V prvom dejstve sme im ponúkli obrovské šance na to, aby duel naklonili na svoju stranu. Snaha bola, ale nemalo to drajf v šestnástke. Treba sa pozrieť na to i pozitívne. Na ihrisku bolo v prvom polčase šesť futbalistov do 23 rokov. Po zmene strán nastúpili prvoročáci dorastenci. Voško, ktorý je vekom dorastenec. Dokopy sedem hráčov. Snažili sa, ochutnali atmosféru a mohli sa nakopnúť do ďalšej práce. Je to krásne, ale úzkosť kádra nás dobieha. Verím, že sa pred ďalším stretnutím dáme dokopy, aby sme boli konkurencieschopní. Domáci mali taktiež veľa problémov, ale šírka kádra sa prejavila. Výhra je zaslúžená. Gratulujem im."