Bolek – Turňa, Abena, Janečka, Lovat – Grendel (C), Dudl – Markoski (83. Ashiru), Miesenbock, Čonka (64. Sloboda) – Depetris (46. Yilmaz)

Pindroch – Dubeň, Farkaš (C), Miba – Charizopulos, Bílovský, Machovec (79. Macho), Chovanec – Gatarič (88. Vrábel), Chobot (73. Šurnovský) - Sokovič

Žlté karty: 63. Markoski - 41. Machovec, 86. Macho, 89. Dubeň

Rozhodovali: Marhefka – Benko, Hrmo

Diváci: 2 013

Polčas: 0:0

Rakúsky legionár sa radoval zo svojho desiateho presného zásahu. Nitra krátko na to dokázala vyrovnať a udržať remízu 1:1.

Tréner Michal Ščasný neurobil oproti semifinálovému stretnutiu Slovnaft Cup-u v zostave výrazné zmeny. Erik Grendel sa posunul nižšie k Dudlovi, na lavičke zostal Anton Sloboda. O ofenzívne akcie sa staral Fabian Miesenbock a na hrote útoku nahradil Kubilaya Yilmaza Argentínčan David Depetris.

Od úvodu sa hralo opatrne z oboch strán. Prítomní diváci veľa šancí nevideli. Zverenci Michala Ščasného držali loptu na svojich kopačkách a postupnými akciami sa snažili dostať k bráne hostí. Viaceré centre odvrátila defenzíva Nitry. O prvý strelecký pokus sa až v 27. minúte postaral kapitán Erik Grendel. Zo stredu pálil po zemi vedľa pravej žrde brankára Pindrocha. Spartakovci pridali na aktivite a krátko po polhodine hry Miesenbock po pravej strane vysunul Markoskeho, ale jeho prudký center pred bránu Čonka hlavou tesne míňal. Päť minút pred koncom prvého dejstva rozohral Grendel štandardku, odcentroval na hlavu Lovata, no Brazílčan mieril mimo ľavú žrď. Do kabín sa odchádzalo za nerozhodného stavu.

Po zmene strán urobil tréner Ščasný jednu zmenu. Depetrisa, ktorý dohrával polčas s bolestivou grimasou na tvári a držal si rameno, nahradil Yilmaz. V úvode druhého dejstva si po centri Turňu strelil takmer vlastný gól Machovec, lopta skončila na hornej sieti. V 50. minúte sa andeli dočkali vedúceho zásahu. Markoskeho center Čonka nezakončil, pod sebou našiel Lovata, jeho prudkú strelu spoza šestnástky vyrazil Pindroch pred seba, kde bol pripravený Yilmaz a otvoril skóre zápasu – 1:0. Spartakovci dlho neviedli. Po zlej malej domov Dudla ponúkli o päť minút neskôr hosťom vyrovnanie a Chobot zblízka prestrelil Boleka – 1:1. V 67. minúte centroval zo štandardnej situácie Grendel, na zadnej žrdi vyskočil najvyššie Markoski, ale mieril nad bránu. V oveľa väčšej šanci sa ocitol v 71. minúte po centri Grendela hlavičkujúci Miesenbock, brankár Pindroch vytiahol výborný zákrok. V záverečných minútach vyvinuli futbalisti z malého Ríma snahu nakloniť misky váh na svoju stranu, ale nepodarilo sa im už skórovať. Stav sa nezmenil. Mužstvá si body delia. Najbližšie cestuje Spartak do Podbrezovej. Duel sa hrá v sobotu 13.4. od 17.00 hod.

OHLASY PO ZÁPASE

Michal Ščasný (tréner FC Spartak Trnava): „Chalani urobili na ihrisku všetko čo mohli. Samozrejme, tlačili sme sa za gólom, boli tam pekné akcie. Urobili maximum. Nemám k tomu čo povedať. Ako uviedol tréner hostí, hrali sme do zabezpečenej obrany, keďže Nitra hrala s piatimi obrancami. Nesúhlasím s tým, že remíza je spravodlivá. Vypracovali sme si dostatok príležitosti na to, aby sme získali tri body. Inkasovaný gól sme si dali vlastný, z ničoho. V najväčšom tlaku prišla individuálna chyba. To sa vo futbale stáva. Chcem povzbudiť Václava Dudla. Stane sa. Futbal je o chybách, je o góloch.“

Michal Kuruc (tréner FC Nitra): „V týždni sme videli Trnavu hrať v pohári. Chceli sme ju trochu prekvapiť. Zmenili sme preto rozostavenie, snažili sa niečo oživiť. Nie sme spokojní s tým, že sme tri zápasy po sebe nevyhrali. A to napriek tomu, že sme ani neprehrali. Chceli sme urobiť niečo pre víťazstvo. Chceli sme byť lepší, zodpovednejší v defenzíve. V rozostavení tak boli traja strední obrancovia. Domáci mali po zmene strán tlak. Odvrátili sme množstvo centrov. Bránili sme zodpovedne. Dopredu to však nebolo podľa predstáv. Radi by sme strelili gól navyše. Remíza je spravodlivá. Súper bol nepríjemný, ale ubránili sme ho. Bojovali sme až do konca.“