Starší žiaci zdolali svojich súperov z Levíc a Karlovej Vsi, keď spolu nastrieľali súperom 25 gólov a inkasovali iba 1. Hráči kategórie U14 si cez víkend zahrali na medzinárodnom turnaji Magic Šumava Cup 2017 a obsadili 2. miesto.

FC Spartak Trnava U15 - FK Slovan Levice U15 4:0 (1:0)
Góly: 23. Belko, 54. Drobena, 69. Drozda, 70. Ondreák
SPARTAK: Žbodák - Ďurina (C), Balažovič, Haraj (62. Káňovič), Drobena, Ševčík (63. Hmam), Ondreák, Dibala (54. Talamon), Sekera (57. Záhumenský), Belko (45. Drozda), Vrška
Adam Chorváth (asistent trénera Spartaka U15): "Od úvodu zápasu sme jednoznačne dominovali. Hrali sme dostatočne rýchlo, po strate lopty sme okamžitým repressingom získavali loptu späť a po viacerých kolmých prihrávkach za obranu sme si dokázali vytvoriť viacero príležitostí. V druhom polčase sme pokračovali vo vysokom nasadení, po viacerých pekných kombináciách sme si vypracovali ďalšie veľké príležitosti a viaceré z nich dokázali premeniť. Dôležitým psychologickým momentom v tomto zápase bolo, že sme strelili prvý gól, z chlapcov opadla nervozita a konečne sme prelomili nepriaznivú sériu prehier. S herným výkonom družstva som spokojný, no musíme v tréningovom procese pracovať na premieňaní šancí, pretože tých gólov v tomto zápase mohlo padnúť oveľa viac."

FC Spartak Trnava U15 - FKM Karlova Ves U15 2:1 (1:0)
Góly: 31. Ondreák, 67. Hmam - 69. Foltýn
SPARTAK: Žbodák - Ďurina (C), Balažovič, Haraj, Drobena, Ševčík (41. Záhumenský), Talamon (60. Hmam), Ondreák, Sekera (50. Dibala), Drozda, Vrška
Adam Chorváth (asistent trénera U15): "Zápas sa hral vo veľkom teple, čo bolo vidieť aj na pohybe našich hráčov. Hráči nesplnili to čo sme si pred zápasom povedali, jednotlivé herné situácie riešili moc zložito, v herných činnostiach jednotlivca boli pomalí, v súbojoch nedôrazní, no aj napriek tomu sme súpera nepustili do gólových príležitostí, naopak sami sme si vytvorili viacero možností na skórovanie. V tomto zápase ma teší len to, že sme ho aj napriek slabému hernému výkonu družstva dokázali vyhrať."
Poradie: 6. miesto, 34 bodov, skóre 38:37
Najbližší zápas: Sobota 3.6.2017 10:00 FC Vion Zlaté Moravce U15 - FC Spartak Trnava U15

FC Spartak Trnava U14 - FK Slovan Levice U14 11:0 (5:0)
Góly: 11., 18., 31., 35. Kotlár, 21. Kukuč, 47. Weisenpacher, 52. a 69. Repa, 55. a 57. Tomaga, 58. Pomšahár
ŽK: 32. Húževka (Spartak)
SPARTAK: Trník - Strečanský, Rojka (C) (36. Tomaga), Húževka, Kukuč (36. Weisenpacher), Pomšahár, Štrbka, Púchlo (36. Karhan), Jasovský, Kotlár (36. Polák), Tomovič (36. Repa)
Roman Hudec (tréner Spartaka U14): "V zápase sme dominovali vo všetkých herných činnostiach. Síce sme vyhrali vysokým rozdielom pozitívom pre našu hru bolo, že súper chcel hrať futbal. Taktiež sme spokojní s neuspokojením sa a s maximálnym tempom do konca zápasu."

FC Spartak Trnava U14 - FKM Karlova Ves U14 8:0 (5:0)
Góly: 9. a 44. Tomovič, 17., 26. 42. Kotlár, 22. Tomaga, 34. Repa, 59. Stachovič (vlastný)
SPARTAK: Trník (46. Amrich) - Strečanský, Húževka (C), Polák (36. Blaško), Kukuč (36. Štrbka), Pomšahár, Tomaga, Weisenpacher (36. Jasovský), Tomovič, Kotlár, Repa
Roman Hudec (tréner Spartaka U14): "Vstup do zápasu sme mali trochu slabší, nakoľko sme mali v nohách veľmi ťažký turnaj v Českej republike. V úvode sme mali slabší pohyb a menšiu ponukovú činnosť. Prvý gól nám psychicky veľmi pomohol, dodal silu a do polčasu sme zaslúžene viedli 5:0. V zápase sme chceli byť veľmi trpezliví, dominantní na lopte a chceli sme sa držať naučených algoritmov našej hry cez krajné vertikály. Všetko sme to splnili a tak si kráčame krok za krokom za svojim cieľom. Chalani podali opäť výborný výkon ale za rozdielového hráča a za individuálny herný výkon jednotlivca si zaslúži veľkú pochvalu Thomas Kotlár, ktorý dal za posledné 3.kolá výborných 8 gólov..."
Poradie: 1. miesto, 62 bodov, skóre 109:22
Najbližší zápas: Sobota 3.6.2017 12:00 FC Vion Zlaté Moravce U14 - FC Spartak Trnava U14

Magic Šumava Cup 2017 (25.5.- 28.5.2017)

Základná skupina
FC Spartak Trnava - Jablonec 6:2 (Repa 2, Kotlár 2, Tomaga, Weisenpacher)

FC Spartak Trnava - Cobras Ottawa 3:1 (Repa, Tomovič, Weisenpacher)

FC Spartak Trnava - Sigma Olomouc 1:2 (Repa)

2.miesto.
Semifinále
FC Spartak Trnava - Slovan Bratislava 2:0 (Repa, Kotlár)

Finále
FC Spartak Trnava - Sigma Olomouc 0:3

Roman Hudec (tréner Spartaka U14): "Odohrali sme kvalitný, medzinárodne dobre obsadený turnaj v krásnom prostredí a medzi skvelými ľuďmi. Turnaj sa hral tri dni, na troch výborne pripravených ihriskách. Od začiatku sme mali len tie najvyššie ambície a stanovili sme si cieľ postúpiť medzi štyri najlepšie družstvá turnaja. V základnej skupine sme ukázali dominantný futbal a zaslúžene postúpili do semifinále. V semifinále sme nastúpili proti Slovanu. V dobrom zápase hore-dole bolo cítiť snahu a odhodlanie strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Chalani to dokázali svojim entuziazmom a druhým krásnym gólom v poslednej sekunde a tak sme zaslúžene postúpili do finále turnaja. Vo finále sme nastúpili proti jednoznačne najkvalitnejšiemu súperovi a to Olomouckej Sigme. Prvý polčas to súper zatvoril a my sme boli aktívnejším tímom. Škoda nevyužitia našich príležitostí. Druhý polčas bol súper jednoznačne lepší. Mali viac síl, dali úvodný gól, my sme išli do risku na troch defenzívnych hráčov. Trochu krutý výsledok pre nás...chalani si aj tak zaslúžia veľkú pochvalu za vzornú reprezentáciu nášho klubu, našej krajiny a seba samého ako to zvládli pri vysokých teplotách a ako si získali svojim slušným správaním domácich ľudí na svoju stranu. Najlepším hráčom turnaja sa stal Martin Repa, ktorý patrí vekovo ešte do mladšej kategórie. Extra pochvalu si zaslúži výborne hrajúci Ivan Polák, ktorý ako jediný hráč odohral plnú zápasovú minutáž a to presne 350 minút za 3 dni! Klobúk dole pred týmto hráčom, ako aj pred celým družstvom. Hráčom sme s asistentom trénera zabezpečili ten najlepší možný servis. Každý deň sme hráčov osobne masírovali cez dve hodiny, zabezpečili im vitamíny, pravidelný pitný režim a chodili na regeneráciu do ľadovej rieky Vltava. Preto sme veľmi radi, že sa nám takto odvďačili. "