Po letnej prestávke sa pomaly roztáča aj ligový kolotoč v mládežníckych kategóriách.

Starší dorastenci pod vedením trénera Michala Gašparíka sa v úvode sezóny predstavili na pôde Slovana Bratislava. V derby zápase ťahali za kratší koniec.

Slovan Bratislava U19 - FC Spartak Trnava U19 2:0 (2:0)
Góly:
16. Haramia, 22. Mihálek (vl.)
SPARTAK: Horváth - Mihálek, Tumma (84. Horvát), Kiss, Galba - Bros, Mihálik - Novotný (46. Michalička), Baláž (67. Dvorák), Dávidík - Jirka

Michal Gašparík (tréner U19): "V úvode stretnutia sme boli zbytočne nervózni, z čoho pramenili naše nevynútené chyby v rozohrávke. Hráčom belasých sme tak ponúkali gólové príležitosti, dve z nich využili. Od tohto momentu sme boli mierne lepším mužstvom, chalani si začali viac veriť a diktovali tempo hry. Škoda len, že sme nevyužili niektorú zo sľubných šancí a viac zápas nezdramatizovali."

V druhom súboji nového ročníka privítali na pôde Modranky hráčov Ružomberka. Bol to už diametrálne odlišný duel i výkon. Andeli si napravili chuť a svojho protivníka zdolali vysoko 4:1.

FC Spartak Trnava U19 - MFK Ružomberok U19 4:1 (2:1)
Góly:
19. Dávidík, 20. Martinka, 60. Dvorák, 90. Martinka - 40. Broček
SPARTAK: Urminský - Drobný, Kiss, Daniel, Galba, Horvát, Mihálik, Mihálek (71. Sviatko), Dávidík (81. Michalička), Dvorák (89. Prelovský), Martinka

Michal Gašparík (tréner U19): "Od začiatku stretnutia ukazovali hostia svoju ofenzívnu silu. Po úvodnom tlaku sme z prvej príležitosti skórovali, čo chalanom pridalo na sebavedomí. Prebrali sme iniciatívu a pridali aj druhý presný zásah. Súper z ojedinelého protiútoku znížil a tesne pred koncom prvého dejstva nás podržal brankár Urminský. Jeho zákrok považujem za zlomový moment duelu. Po zmene strán sme hrali aktívne a po utešených kombináciách sme pridali ďalšie góly. Chlapcom k víťazstvu gratulujem, zaslúžili si ho."

Červeno-čírni v sobotu vycestujú do Žiliny, kde nastúpia od 14.00 hod. Doma sa predstavia opäť v Modranke tridsiateho augusta, keď od 11.00 hod si zmerajú sily s DAC Dunajská Streda. To, ako sa starším dorastencom darilo v letnej príprave, aké zmeny sa udiali v kádri, Vám prinesieme v najbližších dňoch na našom webe.