Po domácej výhre s Ružomberkom vycestovali zverenci Michala Gašparíka na pôdu Žiliny. Po nej privítali doma rovesníkov z Dunajskej Stredy.

Na žilinskej umelej tráve si starší dorastenci neviedli vôbec dobre a odišli napokon s vysokou prehrou 1:7. O jediný presný zásah sa po zmene strán postaral Michalička.

MŠK Žilina U19 - FC Spartak Trnava U19 7:1 (1:0)
Gól: Michalička
SPARTAK: Urminský - Drobný, Daniel, Kiss, Galba (28. Sviatko) - Horvát (83. Ružička), Mihálik - Mihálek (54. Michalička), Dvorák, Dávidík - Martinka

Michal Gašparík (tréner U19): "Žilina počas celého zápasu herne dominovala, no aj napriek tomu sme do šesťdesiatej minúty boli v hre o body. Zlom nastal, keď sme za stavu 3:1 nepremenili svoje čisté gólové príležitosti na zníženie stavu a dostali sme štvrtý gól, po ktorom nastala úplná dezorganizácia na ihrisku, čo súper v závere zápasu využil na ďalšie góly."

V strede týždňa privítali andeli na pôde Modranky súpera z Dunajskej Stredy. Podobne ako v Žiline, ani tentoraz im duel nevyšiel podľa predstáv.

FC Spartak Trnava U19 - Dunajská Streda U19 1:5 (0:1)
Gól:
Dvorák
SPARTAK: Urminský - Drobný (64. Jirka), Tumma, Kiss, Michalička - Bros, Mihálik - Mihálek (45. Novotný), Dvorák (78. Baláž), Sviatko - Martinka

Michal Gašparík (tréner U19): "Začiatok zápasu patril hosťom, ktorí boli nebezpečnejším mužstvom. V čase, keď sa hra v poli vyrovnala, súper vstrelil gól a nám nepomohol ani polčasový tlak a štandardné situácie. Druhé dejstvo nám vôbec nevyšlo. Druhý gól súpera padol po reťazci hrubých individuálnych chýb, aké by v U19 už nemali byť. Podarilo sa nám síce ešte znížiť, ale krátko na to nám súper zase odskočil na rozdiel dvoch gólov a zápas kontroloval až do konca."

Červeno-čírni sa v piatom kole prvej dorasteneckej ligy predstavia na ihrisku AS Trenčín. Doma v Modranke hrajú až v sobotu šestnásteho, od 11.00 hod nastúpia proti Bardejovu.