Pred odletom do Turecka posilnil stred obrany skúsený TOMÁŠ KOŠÚT, ktorý prichádza z bulharskej ligy. Naopak, v klube končí SENAD JAROVIČ.

Košút oslávil trinásteho januára dvadsiate deviate narodeniny. Slovenskú ligu opäť okúsi po viac ako desiatich rokoch. Naposledy v nej obliekal dres Nitry.

„Chcem ukázať ľuďom, že som v zahraničí nehral len tak, alebo bol preto dôvod. Naďalej by som sa rád presadil a ukázal to najlepšie, čo viem,“ hovorí odhodlane Tomáš.

Rodák z Piešťan prichádza do známeho prostredia. Sám prejavil eminentný záujem obliekať červeno-čírne farby.

„Zavolal mi generálny manažér a spýtal sa ma, či nemám záujem. Neváhal som, chcel som byť doma. Bývam v Piešťanoch, do Trnavy chodím odmalička na futbal. Keď sa klub dohodol s bulharskou stranou, prišiel som do malého Ríma,“ pokračuje Košút.

V bulharskej najvyššej súťaži obliekal dres FC Vereya. Predtým si vyskúšal i maďarskú ligu v Budapešť Honvéd, poľskú za Arka Gdynia a českú v Sparte so Slováckom. V poslednom menovanom si pripísal najviac štartov – 158.

„V Bulharsku som bol krátko. Zamieril som tam s cieľom odohrať čo najviac zápasov. Účel to splnilo, odohral som plnú minutáž. Rovnako ako na všetky predchádzajúce pôsobiská, aj na tento budem spomínať len v dobrom,“ uzavrel Tomáš Košút, ktorý s novými spoluhráčmi letí do Turecka.

Jarovič skončil

V Spartaku Trnava ukončil, po vzájomnej dohode, zmluvu útočník Senad Jarovič. Do klubu prišiel v lete 2018 zo slovinského celku Domžale. Postupom času sa v konkurencii nedokázal presadiť naplno do základnej zostavy. Vysoký rodák Langenfeldu si v Slovenskom pohári pripísal tri štarty, s gólom v Rači. Vo Fortuna lige má na konte dva zápasy a rovnako dvakrát naskočil do predkôl Ligy majstrov.

"Vzájomne sme sa dohodli na ukončení kontraktu a zároveň aj vysporiadali. Dlhodobo sme hľadali stredného obrancu, ideálne ľavonohého. Podarilo sa nám ho nájsť v bulharskej lige. Po ťažkých rokovaniach s bulharskou stranou, i za ochoty samotného hráča, ktorý ukončil zmluvu, sa nám podarilo transfer dotiahnuť do pozitívneho konca," prezradil generálny manažér Marián Černý.

Spartakovci odletia do krajiny polmesiaca v nedeľu. Strávia tam jedenásť dní a odohrajú tri stretnutia - Arsenal Kyjev, Radnički Niš a TSV Hartberg.