Do zimnej prípravy sa zapojili dve nové tváre. S mužstvom začína trénovať po zranení i Štefan Pekár. Letná akvizícia trénuje, zatiaľ, individuálne.

Prvou tvárou je Brazílčan REYNALDO DOS SANTOS SILVA, ktorý európsky futbal dobre pozná. Päť rokov pôsobil v belgickom Anderlechte Brusel. Počas tohto angažmánu hosťoval v Cercle Bruggy či Westerlo. Najväčšiu porciu duelov si ale pripísal v priebehu štyroch rokov v Karabachu. V Azerbajdžane nastúpil do osemdesiatich siedmich stretnutí, v ktorých nastrieľal 43 gólov. Pravidelne nastupoval v európskych súťažiach. Naposledy obliekal dres tureckého mužstva Adanaspor.

"Ide o dobrého hráča, ktorý má určite kvalitu pre našu ligu. Nehral však šesť mesiacov. Normálne je to problém, ale s podobným prípadom už máme pozitívnu skúsenosť, keďže Pehlivan bol bez futbalu celý rok. Bude to v poriadku," uviedol tréner Nestor El Maestro na margo dvadsaťosemročného kreatívneho ofenzívneho hráča.

Druhou tvárou je dvadsaťjedenročný VALMIR SULEJMANI, ktorý bol kmeňovým hráčom bundesligového Hannoveru 96. Rodáka z Nemecka tréner El Maestro pozná veľmi dobre. Pod jeho taktovkou nastupoval dva roky.

"Je to krajný záložník, ktorý má skúsenosti aj s defenzívnejšou rolou. S Nestorom sa dohodli na desaťdňovej skúške, aby videl hráčov stav. Chce si tak na sto percent overiť, že Spartaku môže pomôcť. Samotný Sulejmani si počas spomínaných dní otestuje podmienky v Trnave. Na základe toho sa rozhodne o jeho ďalšej budúcnosti," povedal generálny manažér Pavel Hoftych.

Okrem vyššie spomínaných mien pribudli do kabíny i dvaja futbalisti z juniorky, menovite útočník TOMÁŠ VANTRUBA a univerzál JÚLIUS GOMBALA. S hlavným mužstvom budú trénovať a na základe výkonnosti sa tréner Nestor El Maestro rozhodne o ich ďalšom zotrvaní. V prípade, že neuspejú, vrátia sa pod taktovku Vladimíra Ekhardta.

Ako Pavel Hoftych ďalej uviedol, klub má vytypovaných vhodných adeptov na post klasického útočníka.

"Aktuálne čakáme, keď odštartujú sezónu vo svojich kluboch a ako následne zareagujú počas prípravy. Nie sme pod časovým stresom, máme dostatok času," zdôraznil Hoftych.

Okrem Pekára trénoval individuálne aj brankár Martin Vantruba, ktorý sa večer pripojí k reprezentačnej dvadsiatke Pavla Hapala, s ktorou odletí na sústredenie do Grécka. K spartakovcom sa vráti tesne pred odletom do Turecka.

Andelov čaká šesťtýždňová zimná príprava. V rámci nej absolvujú dve herné sústredenia v Turecku a maďarskom Lipóte. Momentálne majú na pláne sedem prípravných duelov. Úvodný dvojzápas odohrajú 13.1. v Senci s SFC Opava. Generálku odohrajú zverenci Nestora El Maestra týždeň pred štartom jarnej časti Fortuna ligy. Na Štadióne Antona Malatinského privítajú Karvinú.

Program zimnej prípravy:
4.1. - úvodný zraz v kabíne o 9.00 hod
13.1. - dvojzápas s SFC Opava (12.00/14.00 v Senci)
14.1. - 24.1. - sústredenie v Turecku
17.1. - FC Spartak Trnava - Poltava (hrá sa v Turecku)
23.1. - FC Spartak Trnava - FK Rostov (hrá sa v Turecku)
2.2. - FC Spartak Trnava - Hradec Králové
5.2. - 8.2. - sústredenie v Lipóte
7.2. - FC Spartak Trnava - ZTE Zalaegerszeg (hrá sa v maďarskom Lipóte)
10.2. - domáca generálka proti Karvinej
17.2. - FC ViOn Zlaté Moravce - FC Spartak Trnava (dvadsiate kolo Fortuna ligy)
*časy a miesta stretnutí sa môžu zmeniť. O prípadných zmenách Vás budeme informovať na našej webstránke.

Menoslov hráčov, ktorí boli k dispozícií na úvodnom zraze:
Martin Vantruba, Dominik Takáč, Peter Urminský, Martin Chudý, Matúš Čonka, Ivan Hladík, Boris Godál, Andrej Kadlec, Matej Oravec, Oliver Janso, Martin Tóth, Erik Jirka, Lukáš Greššák, Lukáš Mihálik, Štefan Pekár, Tomáš Brigant, Anton Sloboda, Ján Vlasko, Andrej Lovás, Kubilay Yilmaz, Marvin Egho.

Novici:
Tomáš Vantruba (juniorka), Július Gombala (juniorka), Reynaldo dos Santos Silva (Adanaspor) a Valmir Sulejmani (Hannover 96, desaťdňová skúška).

Chýbali (k tímu sa pripoja 8.1.):
Slavko Lukič, Yasin Pehlivan, Vakho Čanturišvili, Iľja Čeredničenko a Stefan Bogdanovski.