Vedenie Spartaka Trnava získalo tesne pred koncom prestupového obdobia skúseného brankára. Z Teplíc prichádza 28-ročný MARTIN CHUDÝ.

Martin, si krátko po podpise zmluvy. Aké prežívaš pocity?
"Zatiaľ pozitívne. Trnava má krásny štadión a dobré zázemie. Chalani sú takisto fajn, kabína je super. Stihol som s trénerom prehodiť niekoľko slov. Všetko je zatiaľ v pohode. Teším sa z toho. Spartak je nielen na Slovensku, ale i strednej Európe silná značka. Verím, že ako tím budeme šliapať."

Prichádzaš v čase reprezentačnej prestávky. Máš tak dostatok priestoru spoznať nielen prostredie, ale i chalanov. Vnímaš to ako výhodu?
"Určite. Mám na to dva týždne. Trochu sa s chalanmi zohráme, bude viac času pochopiť aj trénerov systém. Myslím si, že mi to pomôže."

Na Slovensko si sa vrátil po dlhom čase. Paradoxom je, že najbližší duel odohrá Spartak proti Nitre, tvojmu bývalému tímu.
"(Úsmev). Dopadlo to veru zaujímavo. Už dlhšie som to vnímal a tešil sa. V Nitre som bol od desiatich rokov. Poznám tam chalanov aj trénerov. Bude to pre mňa špecifický zápas."

V kabíne andelov rozšíriš enklávu hráčov z Považskej Bystrice. Okrem teba sú v kádri Tomáš Brigant a Anton Sloboda. Poznali ste sa už skôr?
"S Brigim som sa poznal z videnia, keď pôsobil v Brne a ja v Dukle Praha, tak sme sa pozdravili. S Tónom sa poznám dlhšie. Volal som mu a zisťoval od neho, ako to tu vyzerá. Aktuálne som s ním na hoteli v jednej izbe. Je zaujímavé, že to takto vypálilo a mám tu dvoch rodákov."

Spomedzi brankárov si v kádri najstarší. Je to pre teba nová rola?
"V podstate áno, najstarší som ešte v žiadnom tíme nebol. Chalani sú o dosť mladší. Teším sa, že im budem môcť posunúť svoje nadobudnuté skúsenosti. Nie som úplne starý, verím, že môžem chytať ďalších desať rokov a podarí sa mi urobiť nejakú dieru do sveta futbalu. Je zaujímavé sledovať chalanov. Keď si premietnem moje začiatky, tak sa v nich vidím. Chcem im pomôcť."

Sledoval si Spartak už predtým?
"Ako som dostal echo, že by mohlo prísť k dohode, tak som sa na Spartak zameral oveľa viac. Slovenskú ligu, samozrejme, sledujem. Sledoval som aj chalanov, ktorí tu hrajú, výsledky či štatistiky. Bol som potešený, ako Trnava vstúpila do sezóny. Síce teraz prišli dve prehry v rade, ale dá sa povedať, že s dvomi najsilnejšími mužstvami vo Fortuna lige. Herný prejav je určite zaujímavý, taktiež tréner, ktorý má skúsenosti z väčších klubov. Myslím si, že to môže fungovať. Spartak má podmienky k tomu, aby hral o popredné umiestnenia."

Podpísal si ročný kontrakt. Aké si dávaš osobné ciele?
"Viem, že v pozícií jednotky je tu mladý Maťo Vantruba. Má talent, nejakým spôsobom som mu prišiel pomôcť na začiatku jeho kariéry. Človek však nikdy nevie ako sa to vyvinie. Rád by som spoločne s chalanmi vytvoril silnú brankársku dvojicu či trojicu. Určite by som chcel mať viac radosť z futbalu. V Tepliciach to posledný rok nebolo, pod novým trénerom, vôbec ono. Nebol som spokojný ani s ďalšími vecami. Futbal mi neprinášal radosť ako predtým. Chcem sa dostať do psychickej pohody a venovať sa naplno futbalu, odovzdať mu všetko. Vytvoriť dobrý tím, šliapať a získavať výsledky."

Pri výbere Spartaka zavážila aj blízkosť domova?
"Na jednej strane, keď si vezmem, že mám blízko rodičov, tak to určite výhoda je. Na druhej to však nehralo až takú rolu. S priateľkou sme sa usadili v Prahe, odtiaľ som dochádzal do Teplíc. Tam plánujeme zostať žiť. Takže to nebol hlavný dôvod."

Prichádzaš nielen ako skúsený brankár, ale i výživový poradca. Budeš mať kabínu pod dohľadom?
"(Smiech). V predchádzajúcich tímoch prišli chalani a pýtali sa ma na nejaké veci. Pravdepodobne príde k tomu aj tu, nemám s tým problém. Sám od seba nikomu radiť nebudem, len keď niekto prejaví záujem."