Zverenci Ricarda Chéua sú na konci druhého týždňa letnej prípravy. V priebehu ani nie štrnástich dní sa toho v klube udialo viac ako dosť.

Čechovič odišiel do Podbrezovej

Tréner brankárov, ktorý stojí za projektom brankárskej akadémie Goalkeeper academy FCST strávil v klube šesť rokov. "Po troch rokoch fungovania môžem za seba povedať, že akadémia má svoje veľké opodstatnenie a význam. V priebehu týchto rokov sme mali v reprezentačných výberoch od U15 až desať brankárov, čo je skvelé číslo. Štyria z nich sa momentálne uplatnili v mužskom futbale na úrovni Fortuna ligy. Touto cestou by som sa chcel poďakovať klubu, trénerom, všetkým partnerom, ktorí sa zapríčinili o vznik a fungovanie akadémie. V neposlednom rade každému brankárovi a Palimu Kameschovi za výbornú, každodennú spoluprácu i rady," uviedol Čechovič.

Vo svojej kariére trénera brankárov bude pokračovať v hlavnom tíme Podbrezovej, ktorá sa v uplynulej sezóne nedokázala udržať v najvyššej slovenskej súťaži.

"Vôbec som na mužský futbal ešte nemyslel, no Podbrezová prejavila záujem. Poradil som sa so skúsenejšími trénermi a rozhodol túto zaujímavú ponuku prijať. Beriem to ako ďalší medzikrok. Majú dobré podmienky a tiež zázemie. Malo by sa hrať o vrchné priečky. Poznám tam ľudí i brankárov. Možno o rok už budeme vo Fortuna lige, čo by bolo fantastické. Verím, že v budúcnosti sa moje cesty so Spartakom ešte spoja. Chodím sa naň pozerať od siedmich rokov. Som vďačný, že s ľuďmi, ktorým som fandil, spolupracujem a sme kolegovia. Každý Trnavčan bude navždy spartakovcom. Klubu a všetkým v ňom budem naďalej držať palce. Keď mi to čas dovolí, rád sa tu ukážem," doplnil Tomáš Čechovič.

Niekoľko hráčov je na skúške

S mužstvom odštartovali prípravu Kadele Goh, Amicha Landry, Mauro Suarez a Svajunas Čyžas. Všetci menovaní boli v malom Ríme na skusoch. Po stretnutí so Zlínom skončili.

Rovnako skončil tiež český stredopoliar Jakub Petr, ktorý sa trénerom ukázal v druhom zápase v Červeníku proti Komárnu. Najnovšie si lodivod andelov testuje ďalšiu štvoricu -Filip Hlúpik, Robert Hehedosh, Alex Sobczyk a Georgios Spanoudakis.

Hlúpik je český futbalista, ktorý naposledy obliekal dres 1. FK Příbram. Ide o krídelníka. Hehedosh má 26, narodil sa v Ukrajine a hájil farby Mynai. Celok, ktorý postúpil do druhej ukrajinskej ligy. V útoku sledujú 22-ročného Sobczyka z Rakúska. Veľkú časť doterajšej kariéry strávil v Rapide Viedeň. V hlavnom tíme naskočil do dvoch duelov. Naposledy hosťoval vo Floridsdorfere. O dva roky menej má stredný záložník Spanoudakis. Vyskúšal si napríklad pôsobenie v mládežníckom výbere Barcelony, Stuttgarte, ale i portugalskú ligu v béčku Guimaraes.

Turňa s novým kontraktom

Už skôr vyšla informácia o konci Mareka Janečku či Davida Depetrisa. Naopak, pravý obranca Matúš Turňa sa s vedením dohodol na ročnom predĺžení zmluvy. V jarnej časti patril k stabilným členom základnej zostavy. Pripísal si trinásť štartov.

„Som rád, že môžem naďalej pôsobiť v klube Spartak Trnava. Uplynulé obdobie bolo nielen z môjho, ale tiež klubového hľadiska veľmi úspešné. Podarilo sa nám získať Slovnaft Cup. Potešilo by ma, keby sme spoločne nadviazali na predchádzajúce úspechy. Teším sa na Európsku ligu. Verím, že v nej dosiahneme úspech, ktorým potešíme našich fanúšikov,“ uviedol Turňa.

Spartakovci spoznali v týždni súpera, na ktorého narazia v prvom predkole Európskej ligy. Úvodný zápas ich čaká 11.7. s Radnikom Bijeljina v Banke Luke. Na Štadióne Antona Malatinského privíta Spartak tohto protivníka o týždeň neskôr 18.7.

V prípade postupu sa postaví červeno-čírnym do cesty bulharský klub Lokomotiv Plovdiv. Prvý z dvoch stretnutí by hrali znova vonku a to 25.7. Odvetu následne 1. augusta.

Mužstvo sa aktuálne pripravuje na tretí prípravný súboj. Už v sobotu privítajú opäť v Červeníku, tentoraz od 10.30 hod. Petržalku.

Foto: TASR, Lukáš Grinaj