Štvoricu Matúš Čonka, kapitán Lukáš Greššák, Anton Sloboda a Boris Godál mohli priaznivci andelov stretnúť pred pár dňami na Novej ulici v McDonald-e pri OBI.

Počas hodiny tešili prítomných ľudí i fanúšikov úsmevmi, dobrou náladou, podpismi, predajom hranolčekov, zmrzliny či hamburgerov. Samozrejme aj množstvom fotografií.

"V Trnave išlo pre mňa o premiéru. Niečo podobné som však zažil počas pôsobenia v Ružomberku, kde sme ľuďom predávali symbolické ručičky. Určite ide o dobrú a pozitívnu vec. Zbierka ide pre detičky, na opravu nemocníc. Podobným aktivitám treba pomáhať," uviedol kapitán Lukáš Greššák.

I za pomoci moderátora Patrika Hermana a speváčky Dominiky Mirgovej sa tentoraz snažili predať čo najviac domčekov s malým srdiečkom, ktoré kupujúci môžu využiť ako formu pri pečení vianočných medovníkov.

Polovica získanej tržby putuje na účet neziskovej organizácie Ronald McDonald House Charities, ktorá ich neskôr posunie do vybraného zdravotníckeho zariadenia na vybudovanie nadštandardných izieb, prípadne nákup potrebných zdravotníckych prístrojov.


Charitatívna akcia pod názvom "McHappy Day" funguje každoročne po celom Slovensku.