V dvanástom kole druhej ligy západ privíta juniorka Spartaka Trnava béčko Žiliny. Súboj sa hrá v sobotu v Červeníku o 10.30 hod.

Juniori Spartaka vedia, čo od žilinského celku čakať. V tejto sezóne na seba narazili hneď v úvodnom kole. Žlto-zelení vyhrali 4:2. Za Spartak skórovali Richnák a Traore.

"Bol to prvý zápas po príprave, neboli sme zohratí a zvyknutí na seba. Od zápasu k zápasu sa to zlepšovalo. Verím, že sa z toho zápasu poučíme a Žiline oplatíme prehru," želá si tréner Marián Šarmír.

Tréner Šarmír nebude môcť počítať so službami Filipa Tomoviča, ktorý v uplynulom jedenástom kole videl piatu žltú kartu. Spartakovci ťahajú deväťzápasovú šnúru bez prehry. Naposledy „doma“ v Červeníku zdolali Nitru 1:0. Rozhodol Yao.

"Je to kombinačné mužstvo, musíme sa ich snažiť dobre dostupovať a eliminovať ich kombinácie," zdôraznil obranca Miroslav Hrebík.

Šošoni mladší uhrali v poslednom zápase na ihrisku Nového Mesta nad Váhom bezgólovú remízu. Tabuľkovo privíta tretí Spartak (21 bodov) šiestu Žilinu (19). Mimochodom, tretie miesto je historicky najlepšie pre juniorku Trnavy v druhej lige.

"Prvá sedmička je veľmi nabitá. Momentálne sme tretí, ale jedna prehra môže všetko zmeniť. Budeme sa snažiť, aby sme skončili do šiesteho miesta,"
hovorí tréner Marián Šarmír.

Zaujímavé bude sledovať súboj trnavskej defenzívy (piata najlepšia v lige - 15) proti žilinskej ofenzíve (druhá najlepšia v lige - 22).

"Myslím si, že prídu aj s hráčmi z áčka, keďže je reprezentačná prestávka. Útočná hra a vyrážanie do brejkov by na nich mohlo platiť," zamyslel sa Hrebík.

V sobotu 8.10. čaká juniorov neľahká skúška, príďte ich do Červeníka povzbudiť a pomôcť predĺžiť sériu zápasov bez prehry. Výkop zápasu je naplánovaný o 10.30 hod.