Zverenci trénera Milana Malatinského bojovali v Rakúsku na Elite Round o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy futbalistov do 19 rokov. Žiaľ, dve víťazstvá v troch zápasoch na postup nestačili. V drese s dvojkrížom na hrudi sa predstavilo aj kvarteto spartakovcov Adam Jakubech, Denis Horník, Lukáš Mihálik a Erik Jirka.

Najmenej minút zo spomínanej štvorice hráčov si pripísal Adam Jakubech. 19-ročný brankár sa v bráne predstavil až v poslednom zápase proti Rumunsku. Inkasoval jeden gól.

„Chceli sme postúpiť, žiaľ, nepodarilo sa nám to. Sme sklamaní. Mrzí ma, že som nedostal príležitosť v prvých dvoch zápasoch, ale na druhej strane som rád, že som mohol chytať v poslednom, ktorý sme zvládli. Bola to pekná rozlúčka s mládežníckou reprezentáciou,“ uviedol Jakubech.

Najviac minút má na konte obranca Denis Horník, ktorý okrem posledného zápasu (pravý kraj obrany, pozn. red.) hral na svojom stopérskom poste.

„Odohrali sme tri veľmi kvalitné zápasy. Ten prvý nám nevyšiel podľa našich predstáv. Domáci nás prekvapili svojim herným systémom. V ďalších dvoch zápasoch sme sa snažili dať do toho všetko a vyšlo nám to. Víťazstvo proti Čechom vždy poteší, podarilo sa nám to aj na Slovakia Cup-e vo finále, chceli sme ich poraziť znova. Sme za to šťastní,“ hovoril Horník.

Jedným z najlepších hráčov spomedzi všetkých našich reprezentantov bol Lukáš Mihálik, ktorý operoval v strede zálohy.

„Boli to veľmi ťažké zápasy, ktoré nám dali veľa. Prvý zápas nám nevyšiel, po našom úvodnom tlaku sme inkasovali dva zbytočné góly. Nevedeli sme sa z toho pozviechať. Nevyužili sme šance, ktoré sme si vypracovali. Ostatné dva zápasy boli lepšie,“ povedal Mihálik.

Zo zápasu proti Rakúsku si odniesol narazený bok, ktorý ho limitoval natoľko, že s Českom musel v 38. minúte nútene opustiť ihrisko. Napriek tomu dostal po zápase dve pochvaly.

„Bol to vydarený zápas, škoda zranenia. Po zápase prišiel za mnou tréner Hoftych, ktorý mi povedal, že to bol veľmi dobrý zápas z mojej strany. Takisto pri podávaní rúk sa ma obranca spýtal, prečo som striedal. Povedal som mu, že som sa zranil a odpovedal mi, že našťastie,“ hovoril s úsmevom Lukáš Mihálik.

Okrem Mihálika robil obrane súperom problémy aj krídelník Erik Jirka, ktorý sa gólovo presadil v poslednom zápase proti Rumunsku.

Slovensko sa po dvoch víťazstvách a jednej prehre umiestnilo so šiestimi bodmi na druhom mieste tabuľky. Postúpili iba víťazi skupín.

Pre všetkých hráčov Spartaka to bola zároveň rozlúčka s dresom národného tímu do devätnásť rokov.

„Celé to pôsobenie beriem pozitívne. V prvom rade to bola česť reprezentovať svoju krajinu. Mal som možnosť konfrontovať sa s mužstvami z iných krajín, veľa som precestoval, spoznal a získal cenné skúsenosti. Najviac budem určite spomínať na Slovakia Cup, ktorý sme doma vyhrali, čo sa predtým sedem rokov nepodarilo. Ďakujem aj trénerovi za príležitosti,“ povedal na záver brankár Jakubech.