Lukáš Mihálik bude na jar hosťovať v druholigovej Seredi.

Dvadsaťročný futbalista bude pôsobiť pod taktovkou jemu dobre známeho trénera Mariána Šarmíra, ktorý ho viedol ešte v drese juniorky andelov. Vedenie červeno-čírnych sa pre spomínaný krok rozhodlo najmä preto, aby sa kreatívny záložník rozohral po zranení a mal väčšie herné vyťaženie. Na jeseň laboroval dva mesiace so zlomeným palcom na nohe. Dokopy zasiahol do deviatich duelov (241 minút, pozn. red.).

"So záujmom sa mi ozval tréner Šarmír. Prakticky okamžite sme sa dohodli. Hosťovanie som zvolil, pretože chcem pravidelne hrávať. V Spartaku by som sa do zostavy dostával ťažšie, keďže sa zo zranenia pomaličky zotavuje Pekár a v strede je tak dostatok hráčov. Sereď bojuje o prvé priečky. Verím, že mi tento angažmán dá viac ako keby chodím hrať tretiu ligu za juniorku. Beriem to aj ako odrazový mostík. Za pol roka sa vďaka výkonom môžem vrátiť naspäť do Trnavy," uviedol Lukáš Mihálik, ktorý s futbalom začínal v rodných Piešťanoch.

V drese Spartaka Trnava debutoval v novembri 2015, keď na Štadióne Antona Malatinského nastúpil proti Skalici. V doterajšom priebehu si v hlavnom mužstve pripísal 32 stretnutí, radoval sa z jedného presného zásahu.