Ivan Hladík, Martin Chudý a od štvrtka (24.5.) i Matúš Čonka. Ľavý obranca je tretím futbalistom z majstrovského kádra, ktorý bude pokračovať i v budúcej sezóne.

Skúsený odchovanec košického futbalu sa s klubom z malého Ríma dohodol na dvojročnom kontrakte. V majstrovskom ročníku nastúpil do dvadsiatich štyroch stretnutí. Radoval sa z jedného presného zásahu na pôde Michaloviec. Od vyššieho počtu zápasov ho zastavilo zranenie členka, s ktorým laboroval takmer dva mesiace.

"V prvom rade sa chcem poďakovať klubu a môjmu manažérovi, že sme dospeli k dvojročnej dohode. Teším sa, že sme to spečatili. Aj vzhľadom k tomu, že sme získali s klubom majstrovský titul a budúcu sezónu odštartujeme európskymi pohármi. Čaká ma tak pokojná dovolenka i príprava, v priebehu ktorej nemusím myslieť na veci ohľadom zmluvy. Budem sa môcť pripraviť na sto percent," uviedol krátko po podpise Matúš Čonka.

Na jar si v červeno-čírnom drese pripísal na pôde Zlatých Moraviec jubilejný stý štart. Aktuálne ich má na konte 105, s tromi gólmi k tomu. Do Spartaka prišiel v roku 2014 z pražskej Slavie.