Talentovaný brankár sa s tradičným českým mužstvom, ktoré hráva pravidelne európske poháre, dohodol na dlhodobej spolupráci. Zmluvu podpísal do 30. júna 2022.

Ešte stále len devätnásťročný MARTIN VANTRUBA sa so Slaviou dohodol krátko pred začiatkom zimnej prípravy. Na jeseň podával konzistentné výkony, vďaka ktorým pomáhal svojim spoluhráčom vyšplhať sa do čela ligovej tabuľky. V osemnástich dueloch si udržal osem čistých kont.

"So záujmom o Martinove služby nás Slavia oslovila v druhej polovici decembra. Následne sme v závere roka spolu so športovým riaditeľom Janom Nezmarom intenzívne pracovali a snažili sa nájsť spoločnú cestu medzi klubmi a samotným hráčom. Priorita bola, aby jar odchytal v našom mužstve a nenarušili sme tak pozitívnu sezónu," uviedol generálny manažér Pavel Hoftych.

V drese "sešívaných" sa odchovanec trnavského futbalu stretne s dvojicou Slovákov - Jakubom Hromadom a Miroslavom Stochom.

"Je pre mňa veľkou cťou, že o mňa Slavia prejavila záujem. Mam veľkú radosť, že sa mi podaril prestup do najväčšieho klubu v Česku. Keď mi môj agent predostrel ponuku s tým, že by som ešte polrok mohol odchytať v Trnave, veľmi som sa potešil. V Spartaku máme dobre rozohranú sezónu. Je dôležité, že aj naďalej budem môcť naberať skúsenosti v ťažkých zápasoch," nechal sa počuť spokojný 196-centimetrový vysoký brankár.

Spolu so spoluhráčmi odštartoval v malom Ríme vo štvrtok ráno zimnú prípravu. Absolvoval individuálny tréning, keďže večer sa pripojí k reprezentačnej dvadsiatke Pavla Hapala, s ktorou odcestuje na sústredenie do Grécka. K andelom sa vráti tesne pred odletom do Turecka.