Vo štvrtom kole nadstavby skupiny o udržanie sa v najvyššej súťaži čaká andelov výjazd do ZELPO Arena.

Spartakovci v ostatnom kole stratili body na domácej pôde. S Nitrou viedli po presnom zásahu Yilmaza, no o pár minút neskôr futbalisti spod Zobora vyrovnali. Súboj sa skončil remízou 1:1.

„Myslím si, že sme dominovali celý zápas. Súperovi sme darovali gól po chybe. Je mi ľúto Venca Dudla, je to mladý chalan, snaží sa, no poslal krátku malú domov, po ktorej sme inkasovali. Na druhú stranu, mali by sme strieľať viac gólov. Máme na to kvalitu. Žiaľ, momentálne sa vpredu trápime a na presný zásah veľmi narobíme. Jeden dáme a vlastný si necháme streliť. Potom je to ťažké,“ hovoril po stretnutí v mixzóne sklamaný skúsený Marek Janečka.

Bol to priamy súboj o siedmu priečku. Po remíze sa pre Spartak nič nezmenilo. Na konte má rovnaký počet bodov, dvadsať deväť, ako práve Nitra. Na túto dvojicu sa ale doťahujú súperi za nimi. Trenčín, Podbrezová i Zlaté Moravce majú šesťbodové manko.

„Realita je taká, že hráme v druhej skupine a s Nitrou máme najviac bodov. Najradšej by sme vyhrali pohár, ktorý zaručuje pohárovú Európu. Ten je ďaleko. Pripravujeme sa na Podbrezovú a následne nás čaká dôležitá odveta v Senici. Musíme sa len poučiť z chýb a určite zlepšiť ofenzívnu fázu našej hry,“ zdôraznil ďalej Janečka.

Zverenci Michala Ščasného majú pred sebou dôležitý duel proti železiarom. Vo Fortuna lige si zmerajú sily v štrnástom vystúpení. Spartakovci vedú o dve výhry (šesť, pozn. red.). Body sa delili v troch prípadoch.

„V každom zápase ideme na 100 %. V sobotu to nebolo najhoršie, ale je na škodu, keď nepremeníme šance a stratíme body. Doma musíme také stretnutia zvládať,“ prízvukuje pravý obranca Matúš Turňa.

Pre tridsaťdvaročného beka to bude špeciálny súboj. Na Horehroní odohral cez osemdesiat súbojov. Práve dres Podbrezovej vymenil za červeno-čírny v malom Ríme.

Podbrezová je aktuálne desiata. V posledných piatich ligových zápasoch nezískala tri body ani raz. Trikrát remizovala a dvakrát prehrala. Spartak zaknihoval jedno víťazstvo, tri prehry a remízu.

Vstupenky v cene 3 eura na sobotný výjazd sú dostupné v klubovom fanshope. Tradične ich aj pred vstupom do sektora hostí bude predávať koordinátor pre styk s fanúšikmi Branislav Fišera.