Zápas tretieho kola skupiny o udržanie sa v najvyššej futbalovej súťaži bude zároveň súbojom o vedúcu pozíciu v druhej polovici tabuľky.


Erik Grendel opúšťa hraciu plochu po tom, čo videl červenú kartu.

Zverenci Michala Ščasného majú čo futbalistom Nitry oplácať. V aktuálnom ročníku ju ešte nezdolali. Na jej pôde remizovali 0:0 a doma prehrali 2:3.

„Ide o nepríjemného súpera. Majú na konte dve prehry, inak samé remízy. Disponujú skúsenosťami. Verím, že si nás nepočká niečo podobné ako na jeseň,“uviedol tréner Ščasný.

Práve prehra, ktorú Nitra získala v záverečných piatich minútach na Štadióne Antona Malatinského, je pre andelov varovným prstom.

„Duel sme mali pod kontrolou. Viedli sme 2:1. Ponaučenie plynie také, že sme mali dať tretí gól. Šancí sme si vypracovali dostatok, no zostali nepremenené. Súper nás v posledných piatich minútach vytrestal,“ zaspomínal si kapitán Erik Grendel, ktorý v spomínanom súboji videl červenú kartu.

Červeno-čírni zvládli v týždni dôležitý úvodné semifinálové stretnutie so Senicou, ktorú zdolali po góle Markoskeho 1:0. Do odvety si tak vezú sľubný výsledok.

„V kabíne je lepšia nálada. Musíme sa však sústrediť na Nitru. Hráme o prvé miesto v skupine o záchranu. Niekde som započul, že idú do Trnavy vyhrať. Sme dostatočne namotivovaní na to, aby sme zápas zvládli. Nemajú zlé mužstvo, ale skúsených hráčov. Bude to taktický futbal. Chceme to zvládnuť a zvíťaziť minimálne o gól,“ povedal Marek Janečka.

Z historického hľadiska sa oba celky stretnú v sedemdesiatom ôsmom vzájomnom vystúpení. Bilanciu vedie Spartak, naplno bodoval v tridsiatich štyroch. Nitra získala tri body v 27 súbojoch.Zmierlivo sa tímy rozišli šestnásťkrát.

„Výhra so Senicou nám pomohla po psychickej stránke. Všetci vieme – hráči i realizák, že duel s Moravcami nebol dobrý. Verím, že to v sobotu zvládneme a navodíme si pred ďalšími dôležitými duelmi. Urobíme všetko pre tri body,“ dodal Michal Ščasný.

Z ostatných piatich stretnutí ťahala Nitra za kratší koniec v jednom prípade, vo zvyšných štyroch si body delila. Andeli trikrát prehrali a dvakrát vyhrali. Aktuálne sú na siedmej pozícii, s rovnakým bodovým ziskom ako jej sobotný protivník (28).

„Po vyhratom zápase sa vždy lepšie regeneruje. Mali sme menej času na prípravu ako Nitra, ktorá sa pripravovala celý týždeň. Čítal som, že sem idú vyhrať. Máme im čo vracať z jesene. Sme namotivovaní a zabojujeme o víťazstvo,“ uzavrel Grendel.

Výkop je naplánovaný o 17.00 hod.