Spartak sa posilnil o kanoniera Mareka Bakoša. Prichádza na polročné hosťovanie

Spartak sa posilnil o kanoniera Mareka Bakoša. Prichádza na polročné hosťovanie

Majstrovskú Plzeň, ktorej dres oblieka viac ako sedem rokov, tak na jeseň mení za majstrovský Spartak Trnava.


S klubom z malého Ríma sa dohodol na polročnom hosťovaní. Andelom prichádza pomôcť smerom do ofenzívy. Tridsaťpäťročný skúsený útočník patrí k obávaným kanonierom. V máji sa s Plzňou dohodol na predĺžení spolupráce.

"S funkcionármi Spartaka sme boli určitú dobu v kontakte. Vyvíjalo sa to rôzne. Vidíte sami, nakoniec som na Štadióne Antona Malatinského, všetko je dohodnuté. Verím, že nielen v prospech klubu, ale i mňa. Teším sa na spoluprácu," uviedol krátko po spečatení dohody Bakoš.


Rodák z Novej Bane prichádza do Spartaka v čase, keď sa mužstvo prebojovalo cez Legiu Varšava do tretieho predkola Ligy majstrov. Bakoš má s najprestížnejšou klubovou súťažou v Európe skúsenosti.

"V našich podmienkach je Liga majstrov niečo, prečo pracujete na ihrisku celý život. V Plzni som bol toho súčasťou dvakrát. Žiaľ, situácia sa zmenila, priestor dostávali futbalisti z užšieho kádra, plnil som rolu náhradníka a nedostával sa na ihrisko. Rozhodol som sa tak pristúpiť k zaujímavej ponuke zo Spartaka. Verím, že by sme mohli spolu niečo podobné zopakovať," pokračuje "Baky", ktorý sa predstavil trinásťkrát v najcennejšom drese s dvojkrížom na hrudi.


Zaujímavé je, že v drese Plzne by mal účasť v skupinovej fáze Ligy majstrov istú, keďže pod vedením trénera Vrbu sa celok radoval v minulej sezóne z majstrovskej trofeje. Napriek tomu zvolil cestu, pri ktorej o najvyššiu métu bude bojovať.

"Všetci futbalisti či už z Petržalky alebo Žiliny, ktorí zažili ten pocit, hrali proti najväčším klubom a najlepším hráčom. Ako som spomínal, je to nevídané aj pre fanúšikov, vidieť na svojom štadióne to najlepšie, čo futbal ponúka. Máme o čom snívať. Dúfam, že sa nám spoločne podarí naplniť cieľ," uviedol ďalej Marek Bakoš.

Slovenský futbal pozná z pôsobenia v Púchove či Ružomberku. Za ten čas sa ale veľa vecí zmenilo, čo si sám uvedomuje.

"Je to dlhá doba, keď som behal po ligových trávnikoch na Slovensku (úsmev). Hráči sú úplne noví, iní. Kluby zostali rovnaké. Spartak patrí k bašte slovenského futbalu, jeden z najväčších tímov. Spomínam si na súboje, ktoré som proti Trnave absolvoval. Väčšinou sa v nich darilo domácim, nebol by som proti, keby to tak je naďalej (smiech)," doplnil Bakoš.

V jesenných súbojoch Spartaka si oblečie dres s číslom 23. K dispozícii bude už na sobotný duel v Podbrezovej.

"Vedeli sme, že potrebujeme skúseného hráča do útoku. Mareka sme kontaktovali pred odletom do Varšavy, aby objasnil svoju momentálnu situáciu. V tej dobe sme si prisľúbili, že v prípade postupu cez Legiu si opäť zavoláme. Veci sa ale vyvinuli tak, že medzi oboma zápasmi sme sa nielen s Marekom, ale aj Plzňou predbežne dohodli. Pán Šádek jeho hosťovanie odsúhlasil. Následne to bolo pomerne rýchle. Tešíme sa, že je v našom kádri. Svojimi skúsenosťami môže pomôcť celému tímu, no i mladým hráčom ako Dangubič či Jarovič. Okrem toho Eghovi. Veríme, že jeho angažmán bude pozitívny pre neho a tiež nás a prinesie úspech. Pri našej ceste, ktorou sme sa vydali, je to ďalší slovenský futbalista, ktorý sa na chvíľu vracia domov," uzavrel generálny manažér Pavel Hoftych.

Duel s Podbrezovou je na programe v sobotu 4.8. od 19.00 hod.

aktuálne na spartak.sk