Spartak získal ofenzívne duo a vystužil stred poľa

Spartak získal ofenzívne duo a vystužil stred poľa

Pár hodín pred uzatvorením súpisky pre Európsku ligu bolo v Spartaku Trnava rušno. Do malého Ríma definitívne pribudla štvorica futbalistov.

Okrem už spomínaného poľského stredopoliara Patryka Maleckiho, ktorý sa s andelmi dohodol v piatok, si klub zazmluvnil dvoch útočníkov a defenzívneho záložníka.

Stredovú formáciu doplní kapitán českej dvadsaťjednotky Jiří Kulhánek. K tímu sa pripojí po reprezentačnej prestávke, keďže v úvode týždňa odišiel na zraz. Dvadsaťdvaročný odchovanec Sparty stratil miesto v zostave, a tak zvolil možnosť hosťovania. So Spartakom sa dohodol na polročnom variante.

„Poznáme sa od jeho osemnástich rokov. Ide o poctivého futbalistu, ktorý dokáže zahrať v stredovej defenzívnej línii či na stopérskom poste. Disponuje slušnou rozohrávkou. Má za sebou jar pod trénerom Hapalom. Pri zdravotných problémoch, ktoré sa opakovane vyskytli Slobodovi, Greššákovi a tiež Radovi, sme potrebovali stred poľa spevniť. Odporučil nám ho tréner reprezentácie do 21 rokov Vítězslav Lavička,“ uviedol generálny manažér Pavel Hoftych.

Ofenzíve, ktorá sa strelecky trápi, prichádza pomôcť hneď dvojica hráčov. Prvým je dvadsaťpäťročný Davit Skhirtladze z Gruzínska. Naposledy obliekal dres dánskeho Silkeborg IF, kde odohral takmer sedemdesiat duelov.

"Veľmi sa teším na pôsobenie v novej krajine a klube. Neviem sa dočkať prvého štartu. Som pripravený na ďalšiu výzvu. Na Slovensku sa chcem zlepšiť a pomôcť novým spoluhráčom. V rodnej krajine som vyrastal s Vakhom Čanturišvilim. V jednom mužstve sme hrávali spolu od deviatich do sedemnástich rokov, poznáme sa veľmi dobre," prezradil Skhirtladze. Prešiel mládežníckymi výbermi Gruzínska, najcennejší dres obliekol na seba v troch dueloch.

Na spomínaného futbalistu prišli veľmi pozitívne referencie i od slovenského trénera Vladimíra Weissa, ktorý aktuálne vedie národne mužstvo Gruzínska.

"Spolu s jeho asistentom nám ho odporučili. Všeobecne som na Davita dostal tip od českého skauta. Následne sme si ho preverili, napríklad aj cez Vakha. Ide o pracovitého hráča, vie hrať na hrote, ale skôr je to gólový druhý útočník. V 25 rokoch odohral v dánskej lige proti ťažkým súperom zhruba 140 stretnutí. V ostatných dvoch sezónach nastrieľal štrnásť presných zásahov, čo je slušné číslo," pokračuje Pavel Hoftych.


Ali so svojim agentom.

Tretím do partie je Ali Ghorbani. Takmer dvojmetrový hrotový útočník z Iránu. V tamojšej najvyššej súťaži hájil farby osemnásobného majstra Esteghlal F.C., s ktorým sa predstavil aj v ázijskej Lige majstrov.

"Veľmi sa teším, že sme sa dohodli s takým dobrým klubom na Slovensku a momentálne i v Európe. Budem sa snažiť nechať na ihrisku všetko, aby som dokázal tímu pomôcť. Po tom, čo som sa dopočul o záujme, našiel som si o Spartaku niekoľko informácií na internete. Viem, že sú tu fantastickí fanúšikovia, ktorí stoja za hráčmi. V minulom roku sa radovali z majstrovskej trofeje. Neviem sa dočkať vystúpenia v Európskej lige," uviedol Ghorbani.

Podobne ako Skhirtladze, aj Ghorbani podpísal dvojročný kontrakt.

"Ali je zaujímavý typ. Objavilo sa jeho meno a okamžite sme začali zisťovať informácie. Na ich trhu sme nemali jednoduchú prácu. Našťastie, v minulej sezóne asistoval v Esteghlale trénerovi môj bývalý kolega Jiří Saňák. Veľa nám o ňom povedal a doporučil po všetkých stránkach. Porovnal ho s kvalitou českej a slovenskej súťaže. Pri jeho angažmáne zavážilai dva aspekty - pracovitosť a charakter. Veríme, že v 27 rokoch u nás svoj potenciál naplno ukáže," uzavrel Hoftych.

S poľským futbalistom Patrykom Maleckim, ktorý sa dohodol na ročnom hosťovaní, prinesieme v priebehu dňa osobitný článok.

aktuálne na spartak.sk