V ZELPO Arena privíta v sobotu desiaty celok siedmy. Od seba ich delí šesť bodov.

V aktuálnej sezóne na seba obe mužstvá narazili trikrát. V Podbrezovej ťahal Spartak za kratší koniec, keď o troch bodoch pre domácich rozhodol Leško. Na Štadióne Antona Malatinského, naopak, triumfovali andeli. O góly sa postarali Rada s Čanturišvilim. V treťom prípade uspeli spartakovci v Slovenskom pohári. Víťazstvo 2:0 zariadili Grendel s Yilmazom.

„Zápas chceme zvládnuť, aby sme boli dobre naladení na utorkovú pohárovú odvetu. Určite túžime bodovať. Nechceme sa jednoducho zbytočne dostať do akého si útlmu,“ zdôraznil tréner Michal Ščasný.

Druhá polovica tabuľky je mimoriadne vyrovnaná. Každá strata bodov môže jednotlivé celky mrzieť. Rovnako ako v ostatnom kole mrzela spartakovcov remíza 1:1 s Nitrou. Železiari stratili všetky body na pôde Zlatých Moraviec.

„Nebudeme si klamať. V druhej šestke sú do záchrany namočené všetci účastníci. Podbrezová je nepríjemný súper. V zime prešli obmenou, majú nový spôsob hry. Nastavili filozofiu. Budeme sa snažiť naplno zabodovať,“ pokračuje Ščasný.

Na Horehroní sa červeno-čírni predstavili doteraz sedemkrát. Z toho v troch stretnutiach odchádzali s výhrou na konte, dvakrát si body delili a rovnako dvakrát prehrali.

„Bude to ťažký duel, pretože hráme vonku. Priznám sa, že súpera do bodky nepoznám, no v týždni sme videli niekoľko videí. Keď splníme všetky trénerove pokyny a predstavu o hre, budeme bojovať, behať, potom verím, že získame ti body,“ prízvukuje krídelník Kire Markoski.

V najvyššej slovenskej súťaži na seba tímy narazili v trinástich vzájomných zápoleniach. Spartak vyhral šesť, Podbrezová štyri. Trikrát si body delili. Zaujímavosťou je, že iba v jednom prípade sa zrodila bezgólová remíza (sezóna 2015/2016, pozn. red.). Inak sa vždy buď jeden alebo druhý celok dokázal gólovo presadiť.

„Nastúpime proti mužstvu, ktoré je v lige pod tlakom. Ale to sme aj my. Budú chcieť vyhrať, tak ako my. Očakávam, že na nás vybehnú s agresívnym štýlom hry. Sme dobre pripravení. Tento týždeň je pre nás nesmierne dôležitý. Najprv sa však sústredíme na Podbrezovú, s ktorou chceme uspieť," uzavrel najlepší strelec Spartaka Kubilay Yilmaz.

V doterajšom priebehu získali futbalisti z malého Ríma vonku šesť bodov za jedno víťazstvo a tri remízy. V sobotu by radi pridali ďalšie tri. Pomôcť im k tomu môžu i priaznivci, ktorí majú k dispozícii vstupenky po 3 eura. Pred vstupom do sektora hostí ich bude predávať koordinátor pre styk s fanúšikmi Branislav Fišera. Zápas má výkop o 17.00 hod.