Filip Bango, Lukáš Mihálik, Denis Horník a Matej Oravec podpísali so Spartakom Trnava svoje prvé profesionálne zmluvy. Smer, ktorým sa chcú „bílí andeli“ uberať, sa začína napĺňať.

„Toto je budúcnosť Trnavy, toto sú hráči, ktorí presvedčili trénerov, že im profesionálne zmluvy patria. Veľmi sa teším, teraz je len na nich, ako sa k tomu postavia a ako rýchlo sa dokážu adaptovať vo veľkom futbale,“ okomentoval zazmluvnenie hráčov generálny manažér klubu Viktor Blažek.

Všetci štyria podpísali zmluvu na 3,5 roka.

„Je to moja prvá zmluva vo veľkom futbale. Už mi len zostáva dostať sa do základnej zostavy. V mužstve sú skvelí hráči ako sú Jež, Godál, čo mi prináša veľa skúsenosti,“ vyjadril sa k podpisu zmluvy spokojný Lukáš Mihálik.

„Pocity sú skvelé. Verím, že to nebude moja posledná zmluva. Užívam si, že môžem byť s áčkom. Teším sa zo šancí, ktoré mi tréner v príprave dáva,“ skonštatoval Denis Horník.

Matej Oravec podáva v príprave solídne výkony. Tréner Ivan Hucko mu dal príležitosť na stopérskom poste v troch zápasoch.

„Som rád, že som podpísal zmluvu, je to také ohodnotenie mojej doterajšej práce. Som rád za každú minútu. Každý jeden tréning s mužstvom mi dáva veľa,“ hodnotil s typickým širokým úsmevom na tvári 17-ročný Oravec.

Filipovi Bangovi sa o niečom podobnom doteraz iba snívalo.

„Je to niečo ako splnený sen, pre sedemnásťročného chalana. Verím, že trénerovi dokážem, že na to mám. Budem tvrdo pracovať.“ dodal Bango, ktorý s Mihálikom hrával v staršom doraste.

„Takto v blízkej budúcnosti som si ani len nepredstavoval, že by sme sa mohli stretnúť v A – tíme,“ smial sa Mihálik.

„Lukso je môj veľmi dobrý kamarát, beriem si z neho príklad. Teším sa, že sme spolu v tíme a verím, že sa v budúcnosti stretneme spolu na ihrisku,“ dodal na záver Bango.