FC Spartak Trnava organizoval minulú nedeľu turnaj Spartak Cup 2017. Bol určený prípravkárom z kategórie U9. Mladé talenty prišiel podporiť aj tréner A tímu Nestor El Maestro.


Turnaja sa zúčastnili kvalitné slovenské družstvá. Pre Spartak to bolo vyvrcholenie sezóny. Chlapci si turnaj poriadne užili, bavili sa futbalom a ukázali všetko, čo sa v priebehu sezóny učili. To bolo aj hlavným cieľom trénera Tomáša Kánika. Navyše, spartakovci mali dva tímy, ktoré tréner rozdelil úplne vyrovnane. Obidva tímy zanechali veľmi dobrý dojem a vyslúžili si pochvalu aj súperových trénerov. Spartak sa teda prezentoval kvalitnými hernými výkonmi jednotlivcov, na čom je postavený aj jeho tréningový proces a následne aj samotná hra. "Vychádza to z môjho presvedčenia a aj filozofie, z ktorej tvoríme tréningový proces v prípravkách. Väčšina hráčov skvele ovláda loptu a dokáže perfektne zvládať situácie jedna na jedna. Potešiteľné je, že veľa hráčov už začína samostatne rozlišovať situácie, kedy je potrebné súpera obchádzať a kedy situáciu riešiť kombináciou založenou na prihrávkach. Tým sa ich hra dostáva na vyššiu úroveň, ale ako vždy hovorím, stále je to iba prípravka, preto od nich nemôžem očakávať vždy ideálne riešenie. Futbal sa ešte len učíme hrať. Ten proces je dlhodobý a vplýva na neho veľa faktorov, preto musíme iba ďalej pracovať systematicky a u hráčov vytvárať silný vzťah k futbalu, inak sa presadia iba veľmi ťažko," povedal tréner Kánik.
Celkový dojem vydareného turnaja ešte umocnila prítomnosť trénerov A tímu Nestora a Nikona El Maestrovcov a hráča a hráča Matúša Čonku, ktorí na záver dekorovali najlepšie tímy a hráčov.

"Veľmi sa chcem poďakovať za organizáciu rodičom z našej kategórie, ktorí odviedli perfektnú robotu," uzavrel tréner Kánik.

Konečné umiestnenie:
1. ŠK Slovan Bratislava
2. FC Spartak Trnava "oranžoví"
3. MFK Skalica
4. FC Spartak Trnava "červení"
5. MŠK Žilina
6. FK Pohronie Žiar n. Hronom Dolná Ždaňa
7. FC VSS Košice
8. Futbalová škola Róberta Hanka Moravany nad Váhom
9. FC Nitra
10. FC Baník Horná Nitra Prievidza
11. Petržalka akadémia
12. MŠK Senec