Spartak doplnil káder skúsenosťami i mladíckou dravosťou zo zahraničia.


Matúš Turňa pri podpise kontraktu s generálnym manažérom Mariánom Černým

Po viacerých prestupoch defenzívnych pilierov andelov prišiel obranu vystužiť pravý obranca Matúš Turňa. Ide o skúseného 32-ročného futbalistu, ktorý najvyššiu slovenskú súťaž pozná veľmi dobre. Naposledy obliekal dres Podbrezovej, predtým Dunajskej Stredy či Banskej Bystrice.

"V sobotu večer prišla možnosť pôsobiť v Spartaku. Dostal som čas poradiť sa s rodinou. Viac-menej išlo iba o informovanie. Neváhal som. Do zimnej prípravy som chcel vstúpiť od začiatku s nový tímom. Bola to pre mňa priorita. Mal som síce aj ďalšie ponuky, ale nerád som čakal na niečo, čo by nemuselo vyjsť. Trnava je skvelá voľba. Teším sa, že som tu," prízvukuje Turňa. Zmluvu podpísal do konca sezóny s následnou opciou.

V novotvoriacom sa kolektíve rýchlo zapadol. Ako tvrdí, neprišiel do úplného neznáma. Jarnú časť z pohľadu červeno-čírnych vidí pozitívne.

"Klub má veľkú futbalovú históriu. Mesto žije futbalom. Je to iné ako v Podbrezovej. Ide pre mňa o výzvu a posun v kariére. Na jar je o čo hrať. Máme pred sebou boj o prvú šestku a v slovenskom pohári. Myslím si, že je to pozitívne. Budem sa snažiť podávať čo najlepšie výkony. Niektorých chalanov v kabíne som poznal už skôr. Som si istý, že nám to spolu pôjde," doplnil Matúš Turňa. Na drese bude nosiť číslo 2.


Václav Dudl

Okrem Kulhánka aj Dudl

Spartakovci lovili po druhý raz v Sparte Praha. Jiřího Kulhánka doplní z pražskej Sparty talentovaný a perspektívny ľavý obranca Václav Dudl. Devätnásťročný futbalista je zároveň reprezentantom českého mužstva do 19 rokov. Okrem materského klubu si prešiel hosťovaniami v Táborsku i Vlašimi. V malom Ríme zotrvá do konca ročníka 2018/2019.

"Hosťovanie v Trnave si veľmi cením. Chcel by som sa prebojovať do základnej zostavy, čo ale nebude vôbec jednoduché, keďže všetci chalani chcú hrať. Verím, že to bude veľká skúsenosť. Teším sa na majstrovské zápasy. Vždy mi v príprave najviac chýba práve ich atmosféra. So Spartakom budeme bojovať o čo najlepšie výsledky," vyjadril sa Dudl.


Lucas Lovat

Posila z Brazílie

Trojicu nových tvárí v kádri uzatvára zaujímavý Brazílčan Lucas Lovat. Naposledy hájil farby brazílskeho celku Avaí FC. Rovnako ako Dudl, aj on prichádza bojovať o ľavý kraj obrany. Všetky tri nové posily môžu fanúšikovia vidieť v akcii už túto sobotu. Andeli nastúpia na umelej tráve v Považskej Bystrici proti Liptovskému Mikulášu.