Výprava FC Spartak Trnava už je od stredy v Banja Luke, kde sa vo štvrtok od 19. hodiny na štadióne miestneho Boracu v prvom zápase prvého predkola Európskej ligy stretnú spartakovci s Radnikom Bijeljina.

V tejto súvislosti by sme chceli fanúšikov, ktorí plánujú vycestovať na zápas do Bosny, upozorniť, aby vycestovali v dostatočnom predstihu. Cesta do Banja Luky trvá približne osem hodín a treba počítať so zdržaním na chorvátsko-bosnianskych hraniciach. Odporúčame fanúšikom ísť v menších skupinách a bez viditeľných klubových znakov na hraniciach, čím znížia pravdepodobnosť kontroly a ďalšieho zdržania.

Vstupné na stretnutie je 10 € a v meste je možná platba v miestnej mene alebo v eurových bankovkách. Na tribúny je možné priniesť si vlastné občerstvenie a nápoje v plastových fľašiach, ktoré musia byť otvorené. Drobné občerstvenie zabezpečí na tribúne aj usporiadateľ. Mince sú povolené, no zakázaná je akákoľvek pyrotechnika.

Delegát stretnutia dôrazne upozorňuje, že nebude tolerovať akékoľvek prejavy rasizmu, netolerancie a spievanie hanlivých chorálov. Na stretnutí sa očakáva približne 300 fanúšikov domácich.

Verím, že si spoločne zápas užijeme a hlasivkami a povzbudzovaním dotlačíme červeno-čiernych k dobrému výsledku pred domácou odvetou.