Andel roka 2018 už pozná kompletné poradie. V ankete rozhodovali fanúšikovia prostredníctvom internetu.

FC Spartak Trnava po roku opäť vyhlásil anketu Andel roka 2018. Jej súčasťou bolo hlasovanie o najlepšieho futbalistu. Fanúšikovia mohli hlasovať od 15. novembra do 15. decembra. Podmienkou bolo mať konto patriace pod na gmaili. Jeden futbalista mohol od každého dostať iba jeden hlas.

Poznáme už najlepších za tento rok. Klub zverejní kompletné poradie až na prelome mesiacov január a február. Niekoľko čísel a zaujímavostí je možné prezradiť už teraz. Celkovo hlasovalo rekordných 1456 fanúšikov, čo je dvojnásobok vlaňajšieho čísla. Dokonca je to najväčší počet za všetkých päť ročníkov ankety. Minimálne jeden hlas dostalo 26 z 32 nominovaných hráčov. Bez jediného hlasu ostali Malecki, Ćivić, Brigant, Pekár, Ofosu, Skhirtladze.

Isté je aj to, že piaty ročník bude mať už piateho víťaza. V premiérovom roku 2014 triumfoval Ján Vlasko, v roku 2015 dominoval Martin Mikovič, v roku 2016 už pod názvom Andel roka zvíťazil Adam Jakubech, vlani sa tešil z prvenstva Matúš Čonka .

Súboj nebol tento rok až tak vyrovnaný ako vlani. Medzi prvými piatimi sú podľa abecedného poradia títo futbalisti: Vakho Čanturišvili, Boris Godál, Erik Grendel, Martin Chudý a Erik Jirka. Z týchto mien sa teda dozvieme aj Andela roka 2018.

Tu je konečné poradie na ďalších pozíciách: 6. Matúš Čonka, 7. Martin Tóth, 8. Anton Sloboda, 9. Matej Oravec, 10. Yasin Pehlivan, 11. Andrej Kadlec .

Možno teda povedať, že ideálna jedenástka roka 2018 by vyzerala viac defenzívnejšie: Chudý - Kadlec, Godál, Tóth, Čonka - Oravec, Pehlivan - Sloboda, Grendel, Čanturišvili - Jirka.

Poďme ale k ďalšiemu poradiu: 12. Marek Bakoš, 13. Lukáš Greššák, 14. Marvin Egho, 15. - 16. Kubilay Yilmaz, Jiří Kulhánek, 17. - 18. Oliver Janso, Martin Vantruba, 19. Jakub Rada, 20. Ján Vlasko, 21. - 24. Ali Ghorbani, Dobrivoj Rusov, Ivan Hladík, Lukáš Lupták, 25. Filip Dangubič, 26. Fabian Miesenböck, 27. - 32. Patryk Malecki, Eldar Ćivić, Tomáš Brigant, Štefan Pekár, Reagy Ofosu, Davit Skhirtladze.

Zo všetkých hlasujúcich sme vyžrebovali Mariána Bohunického, ktorý získa dres víťaza s jeho podpisom. Mimochodom tento fanúšik za najlepšieho hráča uviedol Martina Tótha.

V rámci ankety Andel roka 2018 sa okrem mena najlepšieho futbalistu Spartaka dozvieme aj víťazov ďalších vedľajších cien, ako to bolo aj pred rokom. Pôjde O cenu prezidenta klubu (klubový čin v histórii), Cenu Anny Belkovej (najlepšia futbalistka), Cenu Jozefa Adamca (najkrajší gól) a pribudne aj cena pre najlepších mládežníkov. Organizátori uvedú aj ďalšie klubové legendy do Siene slávy. Ako prvý vstúpil do Siene slávy Anton Malatinský, vlani hneď trojica Stanislav Jarábek, Valerián Švec a Imrich Stacho in memoriam.