FC Spartak Trnava: Chudý (45. Rusov) - Kadlec (74. Čonka), Hladík, Tóth, Čonka (45. Janso) - Greššák (45. Oravec), Sloboda (71. Greššák) - Jirka (74. Egho), Čanturišvili (71. Brigant), Lovás (14. Brigant (45. Mihálik) - Egho (45. Bogdanovski)

Rozhodoval: P. Kráľovič

Diváci: 500

Poločas: 0:0

Prvý zápas sa pre Spartak skončil bezgólovou remízou. Mužstvu chýbalo viacero futbalistov.

Andeli nastúpili do stretnutia po štvordňovom kondičnom sústredení. V úvodnom prípravnom zápase chýbalo trénerovi Látalovi viacero hráčov. Zranenia nedovolili nastúpiť Godálovi, Yilmazovi, Čeredničenkovi, Pekárovi a Vlaskovi. Čiernou škvrnou súboja bola štrnásta minúta. V nej sa zranil Lovás, ktorého v pondelok čakajú vyšetrenia s kolenom. Súboj veľa gólových šancí neponúkol. V prvom dejstve zaujal únik Čanturišviliho, ktorý zľava prenikol do šestnástky, no z uhla prestrelil bránu Brna. Rovnako ho napodobnil strelou nad z hranice pokutového územia aj Jirka. Polčas uzavrel najväčšou šancou Brigant. S jeho peknou strelou mal čo robiť brankár hostí, aby ju vyrazil na roh.

Po zmene strán prišlo k viacerým zmenám na oboch stranách. Obaja kormidelníci dali priestor všetkým hráčom. Ako prvé sa ozvalo Brno. Vintr zblízka prestrelil Rusovovu svätyňu. Spartakovci zakončili ešte raz. V nadstavenom čase mieril vedľa brány z diaľky Mihálik.

Najbližšie sa andeli predstavia v Rakviciach. V stredu 20.6. vyzve majstra Fortuna ligy Jihlava. Duel má výkop o 16.00 hod.

http://www.fcspartak.tv/v1359-highlights-fc-sparta...

https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=7NeQrWx4TW0

Foto: Marek Krajčovič

[adsbygoogle_banner]

Ohlasy po zápase

Radoslav Látal (tréner FC Spartak Trnava): "Dnes nám zranenia mierne skomplikovali situáciu. Mali sme v úmysle postaviť hráčov iba na 45 minút. Niektorí však museli odohrať plnú minutáž. Chalani odo mňa, zatiaľ, veľa taktických vecí nedostali. Chcel som ich spoznať a vidieť ako sa správajú na ihrisku, resp. pohybujú. Mám svoje poznámky. V najbližšom týždni nás čaká ešte práca na kondícii a popritom si preberieme taktické veci. S Lovásom to nevyzerá dobre. Nechcem ale robiť predčasné prognózy."

Dobrivoj Rusov (brankár FC Spartak Trnava): "Prvý zápas v príprave býva vždy rovnaký. Máme za sebou časť hrubej prípravy. Verím, že sa budeme iba zlepšovať a prídu aj góly. Určite ma teší nula."

Vakho Čanturišvili (hráč FC Spartak Trnava): "Bolo to ťažké. Prvý zápas, niektorí chalani boli unavení. Aj ja, pretože som nemal voľno, nastúpil som i za reprezentáciu. Bez voľna je to náročné. Nejdem sa ale vyhovárať. 0:0 je fajn, ideme ďalej. Musíme pracovať a prídu aj víťazstvá."