FK Radnik Bijeljina: Radnik: Kozič – Sušič, Simonovič, Šubert, Radovič – Popara, Mekič (85. Despotovič) – Peco, Djurič, Maksimovič (79. Plavšič) – Zukič (66. Merajič). Tréner: Mladen Žižovič.

FC Spartak Trnava: Spartak: Rusov – Turňa (54. Oršula), Menich, Mitrea, Lovat – Halilovič, Dangubič (79. Kelemen), Tešija, Jakúbek – (54. Sobczyk), Mihálek - Tavares. Tréner: Ricardo Chéu.

ŽK: Popara, Djurič – Dangubič, Sobczyk, Lovat Rozhodoval: Chinkov (BUL)

Poločas: 1:0

Vzhľadom na to, že sa hralo v Banja Luke sa stretnutie odohrávalo v komornej atmosfére, o ktorú sa starali prevažne trnavskí priaznivci. Prvú šancu však mali domáci, ktorí v 7. minúte pekne zakombinovali a Zukič nebezpečne vystrelil, ale Rusov jeho strelu pohotovo vyrazil na roh. Na druhej strane sa po štvrťhodine peknou strelou prezentoval Halilovič, ale aj tento raz bol úspešnejší brankár. Po Tešijovej akcii mohol zakončovať Tavares, ale lopta mu nesadla a bol z toho len roh.

Po sérii nepresností si Trnavčania koledovali o gól a ten prišiel v 35. min, keď sa Mekič z diaľky oprel do lopty a tá skončila až v sieti – 1:0. Keďže v závere polčasu po priamom kope Tešiju hlavičkoval Menich nad bránku, Trnava polčas prehrala.

Spartak vstúpil do druhej polovice s cieľom vyrovnať, ale hneď z prvej akcie súpera opäť inkasoval. Po kombinácii na ľavej strane ostal kapitán Djurič úplne voľný a strelou pomedzi Mitreove nohy zvýšil na 2:0. Z obrovskej diaľky potom páil Lovat, ale iba zostrelil brankára na čiare.

Po druhom góle sa tréner Chéu odhodlal k dvojnásobnému striedaniu a s cieľom posilniť ofenzívu poslal na ihrisko Sobczyka s Oršulom. Trnava potom ožila a pritlačila súpera, ale šance neprichádzali, naopak, odhodlaný súper hrozil z brejkov. Po jednom z nich mohol spartakovcov knokautovať Djurič, ale zoči voči Rusovovi neprekonal trnavského brankára, ktorý mu zmenšil uhol. Vo zvyšnom čase sa Trnave nepodarilo ani len skorigovať nepriaznivý stav a pred odvetou tak má karty v rukách súper. Ak chce Spartak pomýšľať na postup, musí v domácom zápase ukázať diametrálne inú tvár. Z tábora hostí si pochvalu zaslúžia iba fanúšikovia, ktorí celý zápas napriek nepriaznivému stavu povzbudzovali svojich.

Ohlasy po zápase

Ricardo Chéu (tréner FC Spartak Trnava): „Prehrali sme, lebo Radnik bol agresívnejší. Vytvoril si tri šance, dal dva góly. Zaplatili sme za to, že hráčom chýbali skúsenosti. Sme však iba v polčase a v odvete urobíme všetko pre to, aby sme tento dvojzápas otočili v náš prospech.“

Mladen Žižovič (tréner FK Radnik Bijeljina): „Vyhrali sme zaslúžene, lebo futbal sa hrá na góly a my sme ich dnes dali dva. Stále nás však čaká odveta v Trnave, kde domácich budú hnať výborní fanúšikovia a o postupe ešte nie je rozhodnuté.“