FC Spartak Trnava: Rusov – Turňa, Menich (87. Mesík), Mitrea, Lovat – Dangubič, Jakúbek (65. Mihálek), Tešija, Oršula (57. Halilovič) – Sobczyk (75. Kelemen), Tavares.

SK Slavia Praha: Kolář – Coufal, Hovorka, Kúdela, Bořil – Král (68. Hušbauer), Souček (82. Hromada)– Masopust (78. Baluta), Ševčík (2. Traore), Zmrhal (73. Yusuf) - Van Buren (61. Olayinka).

Góly: 40. a 6. Souček (z pok. kopu), 71. Hušbauer.

ŽK: Tavares, Lovat, Mirtea, Turňa – Kúdela, Masopust.

Rozhodoval: I. Kružliak.

Poločas: 0:1

Spartak nastúpil na prvý súťažný zápas so zostavou, v ktorej si hneď polovica hráčov v poli odkrútila premiéru v ligovom tíme červeno-čiernych. Prvú šancu mala Slavia, ale Rusov Van Burenovu hlavičku na čiare pohotovo chytil. V úvodnej štvrtine zápasu sa hral obojstranne vcelku opatrný futbal bez väčších šancí. Spartak mal obrovskú príležitosť v 29. minúte, keď Tavares vypichol na polovici loptu stopérovi hostí a postupovali so Sobczykom na jedného obrancu, ale práve ten im zmaril prihrávku do gólovky a zdalo sa, že pri tom zahral rukou. Vzápätí na druhej strane vytlačil Rusov Součkovu nebezpečnú strelu na roh. V 36. minúte Kúdela nešetrne skolil Dangubiča pred šestnástkou, ale Tešija z priameho kopu trafil iba bielo-červenú hradbu tiel. Na druhej strane Jakúbek zavadil o nohu Krála v pokutovom území a Souček sa z penalty nepomýlil – 0:1.

Do druhého polčasu vstúpil Spartak so snahou vyrovnať, no v 61. minúte udrelo opäť na druhej strane, keď si kapitán Souček nabehol na zadnú tyčku na roh a nikým nekrytý pohodlne nohou zvýšil na 2:0 pre Slaviu. Po ďalšom rohu sa k zakončeniu v šestnástke Trnavy dostal Král, ale jeho strelu našťastie obrana nadvihla nad bránu. Čo sa nepodarilo Královi, vyšlo v 71. minúte jeho náhradníkovi Hušbauerovi, ktorý spoza šestnástky trafil presne do vinkla. Ten istý hráč skúšal šťastie ešte raz, ale jeho pekná strela tentoraz skončila iba na spojnici Rusovovej brány. V 83. minúte preveril pozornosť brankára Kolářa z priameho kopu Lovat, ale ten si jeho pokus postrážil. Krátko nato Trnavčania pekne zakombinovali, do šance sa dostal Tavares, obrana odvrátila loptu ku Kelemenovi, ale mladý útočník z uhla nenašiel miesto kade by pretlačil loptu do siete, takže skóre ostalo v platnosti a zo Superpohára sa tešil pražský celok. Domácich napriek prehre pekne zaplnený štadión odmenil potleskom.

Ohlasy po zápase

Ricardo Chéu (tréner FC Spartak Trnava): „Vedeli sme, že sme hrali proti silnému tímu, ktorý už v minulej sezóne ukázal svoju kvalitu, či už v lige, alebo v Európskej lige. Vedia útočiť so siedmimi – ôsmimi hráčmi a aj dnes t predviedli, takže to nebolo jednoduché. Myslím, že sme videli dobrý zápas, no my tvoríme nový tím a zaplatili sme za nedostatok skúseností. Sme v procese tvorby a potrebujeme čas. Máme kopu mladých hráčov. Mali sme aj slušnú šancu Tavaresa. Prvý gól sme dostali z penalty, neviem či mala byť, nie som rozhodca. Slavia bola silnejšia a zaslúžila si vyhrať. Skúsenejší hráči ako Halilovič aj Oršula sú tu krátko, potrebujú čas, aby zapadli. Celú prípravu absolvovala asi iba tretina kádra. Nečakám, že budú hrať ako Messi, musia sa prispôsobiť tímu. Na nikoho nemôžem povedať nič zlé po dnešku, o jeden-dva mesiace však už budeme náročnejší. Jeden z dôvodov prečo som tu, sú práve skvelí fanúšikovia. Už keď sme hrali semifinále so Senicou, boli Trnavčania ako doma aj na Záhorí. Rovnako to bolo aj vo finále v Nitra. Sú to výborní fanúšikovia, čo dokázali aj dnes, keď nás povzbudzovali aj za nepriaznivého stavu. Medailu, ktorú im venoval za povzbudzovanie Turňa si určite zaslúžili, ale patrí im nie strieborná, ale zlatá. Chcem im poďakovať, budeme potrebovať ich tlak z tribún aj proti Radniku. Hráči, ktorí hrali, sú tí, ktorých momentálne máme a pre mňa sú najlepší na svete. S nimi budeme hrať aj proti Radniku. Máme svoju stratégiu, chceme mať jasno v hlave. Mnohí hráči sú tu krátko, no chcem vidieť, ako všetci bojujú. Očakávam stopercentný výkon bez ohľadu na to, ako dlho kto hrá. Kto nebude bojovať si môže nájsť dvere a odísť. Ja chcem v každom zápase bojovať o tri body.“

Jindřich Trpišovský (tréner SK Slavia Praha): "Zvíťazili sme po veľmi dobrom výkone. Zápas sa odohral pred výbornou kulisou, bol kvalitne zorganizovaný. Stretnutie splnilo naše očakávania, bola to pre nás skvelá generálka na ligu. Trnava bola snaživá, ale podarilo sa nám ju eliminovať a premenili sme naše šance."